Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Rok po euro najlepsi Włosi [FOTO]

Dodano: 08 czerwca 2013

Foto

Ten turniej powinien być cykliczny - powtarzali zgodnie uczestnicy turnieju szkolnego w piłce nożnej o puchar Dzielnicy Nowe Miasto „Rok po Euro”. Sobotnie (08.06.) zawody odbyły się na boisku „Orlikprzy Szkole Podstawowej nr 6 na os. Rusa i zorganizowane zostały dokładnie rok po rozpoczęciu Euro 2012. Patronatem wydarzenie objął poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek, a ja przyznałem puchar fair play.

 

 

Najlepsza Italia

 

W turnieju zmierzyły się cztery Szkoły Podstawowe z poznańskiego Nowego Miasta - SP nr 6 im. Hipolita Cegielskiego, SP nr 56 im. Charlesa de Gaullea, SP nr 20 im. Stefana Batorego oraz SP nr 50 im. I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Trzem szkołom zostały przypisane reprezentacje narodowe, które grały swoje mecze w trakcie Euro 2012 na stadionie miejskim w Poznaniu (Włochy, Chorwacja, Irlandia). Czwarta podstawówka wystąpiła jako Polska.

 

Zwyciężyły Włochy z SP nr 6, drugie miejsce zajęła Polska (SP nr 20), trzecie przypadło Chorwacji (SP nr 50), a na czwartym miejscu zawody ukończyły waleczne serca z Irlandii (SP nr 56).

 

 

Sędzia fair play

 

Zawody poprowadził profesjonalny sędzia, pan Szymon Lizak, który na co dzień sędziuje mecze 1 ligi.  Za bezbłędnie przeprowadzone zawody oraz świetny kontakt z młodymi zawodnikami sędzia otrzymał puchar fair play. 

 

  

 

Turniej, którego celem było promowanie sportu oraz aktywnych form spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży, był drugim po Dniu Chorwacji wydarzeniem z cyklu Rok po Euro, zainicjowanym przez posła Filipa Kaczmarka. W ramach cyklu odbędą się jeszcze Dzień Irlandii oraz Dzień Włoch.

 

Więcej: GALERIA

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio