Region: Spotkanie z szefami struktur wielkopolskiej PO [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie z szefami struktur wielkopolskiej PO [FOTO]

Dodano: 09 czerwca 2013

Foto

Spośród wszystkich spotkań, które odbyłem w Wielkopolsce na przełomie ostatnich dwóch lat, a było ich niemal 100, wyłania się, moim zdaniem, optymistyczny przekaz. Bardzo dużo się dzieje w samorządach, w których obecna jest Platforma. Wszędzie tam, gdzie to jest możliwe staramy się rozwiązywać problemy, staramy się zawsze pomagać – mówiłem w piątek (07.06.) podczas spotkania szefów kół lokalnych i struktur powiatowych w Brodowie, koło Środy Wielkopolskiej, podsumowując dotychczasową aktywność PO w regionie.

 

Z prezydentem o reformie sądów

 

Omawiając kwestię toczącej się reformy sądownictwa, przypomniałem o mojej rozmowie z prezydentem Bronisławem Komorowskim i z przewodniczącym klubu PSL-u Janem Burym. Chcemy razem przygotować ustawę, która uwzględniać będzie, m.in. obiektywne kryteria przy ustalania granic sadów powszechnych. Myślę, że jeszcze w tym roku, może po przerwie wakacyjnej rozpoczniemy jej procedowanie – zaznaczyłem.

 

  

 

W trakcie obrad wspomniałem również o pracach klubu parlamentarnego. Obecnie, zaznaczyłem, pracujemy nad ustawami o zamówieniach publicznych, o ochronie krajobrazu przyrodniczego i historycznego, w kontekście przeciwdziałania wszechobecnej, szpecącej nasze drogi i miasta reklamie. Kończymy też pracę nad nowelizacją Prawa budowlanego – wyliczałem.

 

O wyborach wewnętrznych na koniec

 

Dalszą część spotkania poświęciliśmy omówieniu działalności struktur regionalnych PO i bieżącej sytuacji politycznej. Istotną częścią naszej dyskusji były również licznie zgłaszane propozycje zmian statutowych, które poruszymy podczas najbliższej Konwencji Krajowej PO. Ta natomiast odbędzie się 29 czerwca w Chorzowie i poświęcona będzie głównie zmianom statutu partii, umożliwiającym wybór przewodniczącego partii w głosowaniu bezpośrednim. W Konwencji wezmą udział delegaci wybrani na zjazdach regionalnych PO w 2010 roku, członkowie Rady Krajowej, Krajowej Komisji Rewizyjnej i Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

 

 

  

 

 

 

Więcej: GALERIA

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio