Wyroki sądów powinny być wykonywane - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wyroki sądów powinny być wykonywane

Dodano: 13 czerwca 2013

Foto

Nie sadzę, żeby ktokolwiek chciał się źle wypowiadać w Platformie o Janie Rokicie. Inną kwestią jest wykonywanie wyroków sądów. Jakby one nie były bolesne dla obywatela, kimkolwiek on by nie był, jeśli tylko to możliwe, wyroki sądów powinny być wykonywane - powiedziałem w dzisiejszej (13.06) rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej, pytany o Jana Rokitę i jego długi związane z przegranym procesem.

 

 

Rozumiem, że tutaj wymiar finansowy jest tak duży, że jest to bardzo trudne i niezwykle dolegliwe, natomiast wyrok niezawisłego sądu - jeśli nie udało się od niego w żaden sposób odwołać - jest poważnym problemem dla Rokity – dodałem.

 

Kto nie płaci składek, ponosi konsekwencje

 

Rokita znalazł się w dość dużej liczbie członków, którzy z powodu niepłacenia składek  zostali w ostatnim czasie wykreśleni z zasobów personalnych partii - wyjaśniłem. Ktoś, kto nie płaci składek członkowskich, ponosi konsekwencje. Partia musi się rozstać z kimś, kto nie dopełnia tego obowiązku  – zaznaczyłem.

 

Odejście na własne życzenie

 

Nie chodzi o żadne walki wewnątrzpartyjne. Szkoda, że Rokita nie chciał się bardziej angażować w prace progra-

 

 

     

mowe w Platformie Obywatelskiej w ostatnich latach.

Żałuję również, że odchodzi z PO w ten sposób. To jest jednak odejście na jego życzenie - podkreśliłem.

 

Komornik zajął majątek

 

W ostatnich dniach pojawiła się w mediach informacja, że komornik zajmuje majątek Rokity w związku z tym, że nie wykonał on wyroku sądu w sprawie, którą wytoczył mu b. komendant główny policji.

 

 

Rokita przyznał w środę, że wyroku - który uważa za niesprawiedliwy - nie wykonał. Jak dodał wykonuje go teraz komornik. Były już polityk PO powiedział, że obecnie egzekwowana jest kwota ok. 100 tys. zł, a następnie ma to być kolejne 200 tys. zł. Jak mówił, komornik zajmuje mu pensję.

 

 

 

Źródło, fot.: interia.pl, platforma.org ,dziennik.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio