Krzysztof Kwiatkowski kandydatem PO na prezesa NIK-u - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Krzysztof Kwiatkowski kandydatem PO na prezesa NIK-u

Dodano: 13 czerwca 2013

Foto

Klub PO zgłosi kandydaturę byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli – poinformowałem wczoraj (13.06.) w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Kadencja obecnego prezesa NIK, Jacka Jezierskiego, upływa w sierpniu.

 

 

 

Prezydium zarekomendowało klubowi PO kandydaturę byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej w lipcu - dodałem.

 

Były minister wysoko oceniany

 

Kwiatkowski, jako minister sprawiedliwości był wysoko oceniany nie tylko przez środowiska prawnicze, ale też

    

polityków z różnych opcji politycznych. To człowiek doświadczony, zrównoważony w swoich opiniach, znakomicie znający prawo - uzasadniałem.

 

Zgodnie z ustawą o Najwyższej Izby Kontroli, prezesa NIK-u, na wniosek marszałka Sejmu lub grupy co najmniej 35 posłów, powołuje Sejm bezwzględną większością głosów, za zgodą Senatu. Kadencja prezesa NIK-u trwa sześć lat.

 

Krzysztof Kwiatkowski ma 42 lata, jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2001 był osobistym sekretarzem premiera 

Jerzego Buzka. W latach 2002-2006 wiceprezydentem Zgierza, odpowiedzialnym, m.in. za budżet i inwestycje miejskie. W latach 2006-2007 był wiceprzewodniczącym sejmiku województwa łódzkiego, a w okresie 2007-2011 senatorem - kierował senacką komisją ustawodawczą.

 

 

 

 

Źródło, fot.: Kwiatkowski.lodz.pl, newsweek.pl za pap.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio