Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Przyśpieszymy prace nad likwidacją finansowania partii z budżetu

Dodano: 19 czerwca 2013

Foto

Platforma Obywatelska przyśpieszy prace nad projektem ustawy likwidującej finansowanie partii z budżetu – poinformowałem wczoraj (18.06.) w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Nasz pomysł wstępnie popierają Ruch Palikota, który chce finansowania partii z odpisu podatkowego i Solidarna Polska. Przeciwne są PSL, PiS i SLD.

 

Prace nad projektem dotyczącym likwidacji finansowania partii już się toczą w klubie, rozpoczęliśmy dyskusję nad nim. Przyjmujemy wskazówkę premiera jako istotny element przyśpieszenia tych prac - oznajmiłem.

 

PO od dawna opowiada się za likwidacją finansowania partii z budżetu. Podtrzymujemy nasze stanowisko. W ubiegłej kadencji zmniejszyliśmy subwencję o połowę, na tyle udało się namówić inne kluby parlamentarne – dodałem. Przy tej okazji rozstrzygnąć należy, m.in. sposób finansowania think-tanków, czyli zaplecza eksperckiego partii - zaznaczyłem.

 

Premier za zakazem finansowania partii z budżetu

 

Szef rządu Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że zwróci się do klubu PO o ponowne przygotowanie projektu 

    

zakładającego likwidację finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Deklaracja premiera ma związek z publikacjami mediów na temat wydatków poszczególnych partii politycznych.

 

 

Wydaje się, że ta sytuacja, która dotyczy wszystkich partii politycznych, we wszystkich partiach wydawanie tych pieniędzy publicznych nie zawsze odpowiada prawdziwym potrzebom partii politycznych - powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej

To być może jest idealny moment, aby wrócić w sposób zdecydowany do idei zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa - podkreślił.

 

Więcej: tutaj

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot. rzeczpospolita za pap.pl, klub.platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio