Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Konferencja „Szczyt Zdrowie 2013”

Dodano: 21 czerwca 2013

Foto

Dyskusja była rzeczowa, merytoryczna, bez zbędnych emocji, za to wśród licznego grona specjalistów – tak określiłbym „Szczyt Zdrowie 2013”, który w środę (19.06.) zgromadził  przedstawicieli wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia, m.in.: parlamentarzystów, pracodawców,  samorządowców, związki zawodowe środowisk ochrony zdrowia, lekarzy, pielęgniarki czy aptekarzy.

 

Uczestnicząc w Szczycie, miałem przyjemność zabrać głos w pierwszej sesji: Jak uczynić zdrowie priorytetem politycznym państwa? W dyskusji udział wzięli, m.in. sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir Neumann oraz minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

O zdrowiu rozmawiać trzeba zawsze

 

Ochrona zdrowia to ogromny sektor gospodarki narodowej, w którym zatrudnionych jest wielu Polaków. To miejsce od funkcjonowania którego zależy w dużej mierze to, czy uda się nam pokonać kryzys, czy uda się

    

stymulować gospodarkę do wzrostu – mówił, witając gości Szczytu Zdrowie 2013, Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 

 

Zdaniem Berdychowskiego, ochrona zdrowia to są ogromne pieniądze, nad wykorzystaniem których powinniśmy debatować. Bez względu na to, jaka w Polsce będzie rządziła koalicja, dyskusji o tym, jak wykorzystywać pieniądze w ochronie zdrowia, nigdy nie zakończymy – mówił Zygmunt Berdychowski.

 

Tegoroczna konferencja koncentrowała się również na zagadnieniach związanych z kosztami pośrednimi w ochronie zdrowia, ubezpieczeniami zdrowotnymi czy innowacjami technologicznymi i korzyściami jakie one niosą dla społeczeństwa i gospodarki. Nie zabrakło również dyskusji na temat komercjalizacji szpitali, ich roli i pozycji w systemie ochrony zdrowia.

 

Organizatorami konferencji byli: Instytut Ochrony Zdrowia, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Studiów Wschodnich - organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.

 

 

 

 

Źródło, fot.: www.szczytzdrowie.pl. Katarzyna Rainka

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio