Odwołanie prezydent Warszawy byłoby okropnym błędem - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Odwołanie prezydent Warszawy byłoby okropnym błędem

Dodano: 22 czerwca 2013

Foto

Mam nadzieję, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zostanie odwołana. Wszystko jest możliwe w polityce, ale byłby to okropny błąd. Jako poznaniak obserwuję to z zewnątrz i uważam, że warszawiacy nie powinni głosować za odwołaniem dobrego prezydenta. Poprzednik, Lech Kaczyński, podczas całej kadencji siedział w gabinecie, nie rozstrzygał przetargów. Wolałbym, żeby tego rodzaju gospodarz do Warszawy nie wrócił. Mimo moich poznańskich korzeni, to jest także moja stolica – mówiłem w rozmowie z Rafałem Pazio, z tygodnika NCZ!

 

A co z polityczną pozycją pani prezydent? Dziś jest w zarządzie Platformy Obywatelskiej.

Generalnie wiemy doskonale o tym, że chodzi o dużą politykę, a nie o komfort warszawiaków. W istocie chodzi o atak na Platformę Obywatelską. Przyszły rok otwierają wybory do europarlamentu, później samorządowe – i to jest próba osłabienia Platformy Obywatelskiej. A stolica to czułe miejsce.

 

Więc Platforma ma problem…

Dyskutowaliśmy o tym na zarządzie. Warszawska Platforma mobilizuje się bardzo ostro do tego, żeby pani prezydent bronić.

 

Jedyna metoda, jaką stosujecie, to namawianie do nieuczestniczenia w referendum.

Szanujemy referendum jako formułę wypowiedzi i nie będziemy tego rodzaju kampanii prowadzić. Będziemy namawiali, aby zastanowić się nad tym, czy warto rzeczywiście w tego rodzaju imprezie brać udział.

 

Kongres Nowej Prawicy zanotował ostatnio najwyższe poparcie sondażowe w historii, czyli 5 procent.

Janusz Korwin-Mikke już od 20 lat próbuje w różnych konstelacjach politycznych dostać się do parlamentu. Na końcu znajdował się zawsze poniżej progu.

 

Ale tych pretendentów jest bardzo wielu. Ostatnio odbył się chociażby kongres Ruchu Narodowego.

Tak, ale w takim razie powiem, że już Janusz Korwin-Mikke ma większe doświadczenie polityczne i większe szanse.

 

 

 

Więcej:  tutaj

 

 

 

Źródło: nczas.com

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio