Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rada Regionu

Dodano: 23 czerwca 2013

Foto

Sytuacji politycznej w regionie oraz wyborom wewnętrznym w Platformie poświęcona była piątkowa (21.06.) Rada Regionu wielkopolskiej PO. Spotkanie wojewódzkiej struktury partii poprzedza przyszłotygodniową Konwencję Krajową Platformy w Chorzowie. Ta natomiast poświęcona będzie zmianom statutu partii, umożliwiającym wybór przewodniczącego Platformy w głosowaniu bezpośrednim.

 

 

Dyskusja zawsze potrzebna

 

Dziękując lokalnej Platformie w Środzie Wielkopolskiej za przygotowanie i przeprowadzenie ostatniego spotkania szefów struktur wielkopolskiej PO w Brodowie, podkreśliłem, jak ważne są tego tupu wydarzenia. Spotkania z przedstawicielami kół i powiatów uczynimy regularną formą zebrań. Ich forma jest szersza niż rada regionu, dlatego w przyszłości będziemy je łączyć, dzięki czemu reprezentacja regionu będzie pełniejsza i stanowić będzie doskonalszą formę dyskusji - zaznaczyłem.

 

W sprawach Platformy, wbrew spekulacjom, jesteśmy zjednoczeni. Poza indywidualnymi wycieczkami Jarosława Gowina, nie ma w istocie problemów wewnętrznych - oznajmiłem. Zawsze uważałem, że powinniśmy jednak prowadzić dyskusję, w sposób, który przystoi partii demokratycznej. Rozmawiać można, a nawet trzeba nad tym, co poprawić i usprawnić w działaniu, ale temu lepiej służą nasze liczne spotkania klubu, z premierem, ze strukturami w regionie - przypomniałem.

 

  

 

Ważnym punktem piątkowej rady był projekt kalendarza przyśpieszonych wyborów wewnętrznych, którego założenia przedstawił poseł Mariusz Witczak, a w kwestiach gospodarczych, głos zabrał poseł Adam Szejnfeld. Posiedzenie rady zakończyła rzeczowa dyskusja na temat spraw istotnych społecznie oraz sondaży opinii publicznej.

 

     

 

Konwencja już 29 czerwca

 

Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej odbędzie się 29 czerwca w Chorzowie. Uczestnicy podejmą decyzję w sprawie zmian statutu partii, umożliwiających wybór przewodniczącego Platformy w głosowaniu bezpośrednim. W Konwencji wezmą udział delegaci wybrani na zjazdach regionalnych PO w 2010 roku, członkowie Rady Krajowej, Krajowej Komisji Rewizyjnej i Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

 

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio