Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PO jest w stanie wygrać w Elblągu [AUDIO/WIDEO]

Dodano: 24 czerwca 2013

Foto

Zakładaliśmy, że trudno będzie naszej kandydatce zająć pierwsze miejsce już w niedzielę. Nie ukrywam jednak, że o to walczyła. Moim zdaniem, na wyniki z Elbląga można spojrzeć w ten sposób, że jest rezerwuar 70 proc. wyborców, który można wykorzystać w drugiej turze wyborów. Myślę, że jesteśmy w stanie tę drugą turę wygrać, potrzebna jest tylko mobilizacja na te dwa tygodnie – powiedziałem dzisiaj (24.06.) na antenie radiowej Jedynki.

 

Frekwencja w Elblągu była na tyle niska, że sprzyjała ugrupowaniom bardziej radykalnym. Dlatego, według mnie, w drugiej turze trzeba też i o nią zawalczyć. Wysoka frekwencja będzie służyła naszej kandydatce - dodałem.

 

Projekt jeszcze w tym tygodniu

 

Parę tygodni temu rozpoczęliśmy prace nad projektem ustawy zmieniającej zasady i formę finansowania partii politycznych. Projekt jeszcze w tym tygodniu zostanie złożony do laski marszałkowskiej - oznajmiłem. Wydaje się, że samofinansowanie partii ze składek i darowizn jest najlepszą metodą, a dzisiaj już na pewno wystarczająco

    

transparentną – przekonywałem.

 

O rozpoczęciu prac nad zmianą w finansowaniu partii informowałem Polską Agencję Prasową na dobry miesiąc przed tym, jak wybuchła sprawa finansowania kwestii związanych z wizażem najważniejszych polityków Platformy, czy ochrony Jarosława Kaczyńskiego, gdzie mamy ponad 3 miliony zł wydatków na mało istotne zadania dla partii politycznej - przypomniałem.

 

Piotr Guział powinien złożyć dymisję

 

Nie ma znaczenia, że Piotr Guział obejmując stanowisko burmistrza powiadomił prezydent Warszawy, że zrzekł się tej posady prokurenta w spółce, w której kiedyś był właścicielem. Ważne jest skutecznie skreślenie z Krajowego Rejestru Sądowego. To, że postanowił coś zrobić i nie zostało zrobione, to pozostaje formalnie prokurentem w spółce i jest to, moim zdaniem, poważne naruszenie prawa – skomentowałem fakt, iż burmistrz Urynowa Piotr Guział, inicjator referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, nadal figuruje jako prokurent w spółce prawa handlowego.

 

Mieliśmy podobny przypadek w Wielkopolsce. Ponad 10 lat temu sąd nie wyrejestrował ze spółki byłego wicemarszałka. Widniał martwy zapis o zasiadaniu przez niego we władzach firmy. Nasz wicemarszałek złożył natychmiast dymisję z funkcji, bo takie powinno być podejście samorządowca, w takiej sytuacji - konkludowałem rozmowę z redaktorem Krzysztofem Grzesiowskim

 

 

 

Więcej [AUDIO/WIDEO]: polskieradio.pl

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot. polskieradio.pl, kprm.gov.pl/

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio