Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Platforma Obywatelska łatwo się nie poddaje [WIDEO]

Dodano: 26 czerwca 2013

Foto

Partia rządząca jest tym podmiotem, który zbiera część krytyki i jest to, z jednej strony naturalne, ale z drugiej, trzeba przyjąć tę krytykę z godnością i działać tak, żeby zmniejszać ten pesymizm, który wylewa się np. z mediów - powiedziałem w dzisiejszej (26.06.) rozmowie z Janem Wróblem w Poranku TOK FM.

 

 

Krytyka jest zjawiskiem naturalnym

 

Można się zgodzić, z Januszem Lewandowskim, że jest pewien stan histerii w opisie sytuacji w Polsce. Widzimy ogromny rozdźwięk, a właściwie przepaść, w tym, jak Polacy postrzegają siebie i swoje życie, a tym jak widzą sytuację w kraju. Polacy bardzo pozytywnie oceniają swoją sytuację, a nieporównywalnie gorzej sytuację w kraju i partia rządząca jest podmiotem, który zbiera część krytyki. Przy swojej odpowiedzialności za to, jak się sytuacja w kraju rozwija, polityk musi mieć twardą skórę, a szczególnie polityk partii rządzącej. Musimy pamiętać, że krytyka jest zjawiskiem naturalnym – mówiłem, pytany reakcję na słowa krytyki opozycji pod adresem PO.

 

Platforma Obywatelska nie jest partią, która się łatwo poddaje, nie ulegamy histerii, przeładowaniu opisu rzeczywistości, jako świata, w którym wszystko się już psuje, zapada i zalewa. To jest język, z którego trzeba się umieć otrząsnąć i po prostu robić swoje - przekonywałem.

 

Tak to już jest, że po okresach ataku przychodzi czas uspokojenia, należy przekonywać ludzi do tego, że to co się dzieje w Polsce, bardzo zmienia naszą rzeczywistość. Polska staje się krajem nowocześniejszym,  w którym żyje się lepiej. Generalnie, co pokazują wszystkie statystyki, życie Polaków jest na coraz wyższym poziomie, gonimy

    

rozwinięte kraje europy zachodniej i to trzeba też docenić - podkreśliłem.

 

Wiadomo jest, i o tym mówił na spotkaniu z naszym klubem parlamentarnym profesor Edmund Wnuk – Lipiński, że Platforma jest tego rodzaju partią, która potrafiła rozbudzić ambicje polaków, pokazując jak wiele można zmienić w Polsce i to nadgonienie tych ambicji, tym co jest się wstanie zrobić, w danym okresie rządzenia, jest bardzo trudne. Rozbudzone ambicje i oczekiwania zawsze wyprzedzają wtedy to, co jesteśmy wstanie zrobić. Ale to dobrze, bo one także zmuszają nas do jeszcze większego wysiłku - podkreśliłem.

 

Powiedziałbym, że jest to dobra pogoń za wymaganiami społecznymi. Natomiast jest to trudne, szczególnie jeśli jest kryzys gospodarczy w Europie i tego rodzaju okoliczności nie za bardzo nam pomagają - przyznałem. Trzeba więc działać nie defensywnie, a ofensywnie, z trzeźwą oceną jakie są w danej chwili możliwości i jak można je przełamywać na korzyść podjętych wcześniej decyzji, czy celów, jakie sobie człowiek stawia - dodałem.

 

Słuszna dymisja Kochaniaka

 

W moim przekonaniu, prezydent Warszawy podjęła właściwą decyzję dymisjonując wiceprezydenta stolicy Jarosława  Kochaniaka za błędy popełniane w przygotowaniu procesu nowego systemu obsługi odpadami w Warszawie - stwierdziłem. Sądzę, że to zostało przyjęte jako decyzja właściwa, a list z przeprosinami, który Hanna Gronkiewicz – Waltz skierowała do mieszkańców stolicy jest kulturalnym dodatkiem, aczkolwiek nie aż tak potrzebnym - nadmieniłem.

 

Dobra inicjatywa prezydenta

 

W kwestii reformy sądów powszechnych jesteśmy, jako klub parlamentarny, zgodni z prezydentem. Oczywiście należy wprowadzić obiektywne kryteria powoływania i znoszenia sądów rejonowych. Nie powinno to być uzależnione od arbitralnej decyzji danego ministra sprawiedliwości - podkreśliłem. Wydaje się, że kryteria proponowane przez prezydenta, czyli liczba mieszkańców i przeprowadzanych rocznie spraw w danym sądzie, jako pewnego minimum, będzie dobrym i obiektywnym kryterium - oświadczyłem.

 

     Prezydent Komorowski sygnalizował prędzej, że chciałby w tej sprawie, tego rodzaju zmianę wprowadzić, przed głosowaniem nad ustawą obywatelską w Sejmie. Dwa miesiące temu, wraz z przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-u Janem Burym mieliśmy spotkanie z prezydentem, podczas którego Bronisław Komorowski poinformował nas, że ma zamiar przygotować projekt ustawy i wczorajsze konsultacje z klubami parlamentarnymi były efektem tego pierwszego spotkania, z przedstawieniem do konsultacji konkretnego projektu - zaznaczyłem.

 

Prezydent Komorowski jest konsekwentny raz podjętej inicjatywie i uważam, że to jest dobra inicjatywa i ona uspokoi środowiska lokalne, że to kryteria pracy zadecydują o tym, czy sąd w danej miejscowości będzie istniał, czy nie - rekapitulowałem.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 


Źródło, fot: tokfm.pl prtscn z tokfm.pl, natemat.pl

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio