Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Grzegorz Schetyna: Nie będę kandydował...

Dodano: 29 czerwca 2013

Foto

Dziś jestem w pełni zgodny z Donaldem Tuskiem, że Polsce, Platformie niepotrzebna jest wojna domowa. Platformie potrzebna jest współpraca. Nie będę kandydował w wyborach - mówił Grzegorz Schetyna, podczas dzisiejszej (29.06.) Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w Chorzowie. Przepraszam tych, których rozczarowałem - Andrzeja Biernata i Ireneusza Rasia - mówił nieco ironicznie Schetyna, nawiązując do wypowiedzi tych dwóch polityków, że jego wycofanie się z wyborów będzie tchórzostwem.

 

Musimy być razem

 

Żeby wszystko działało, musimy być razem - podkreślał Schetyna, zapowiadając, swój wtorkowy wyjazd do Elbląga. Mam nadzieję, że zwycięstwo w Elblągu będzie początkiem odbicia się Platformy w sondażach - dodał. Nie możemy wszystkiego zwalać na kryzys. Musimy mieć czas na własną refleksję, musimy poszukać błędów i zaniechań. Rozbudowaliśmy ogromnie nadzieje, powiedzieliśmy, że Polska jest w budowie. To rodzi jednak zniecierpliwienie. Musimy mieć siłę i determinację, aby tłumaczyć ludziom, jak długo jeszcze potrwa ta budowa – zaznaczył Schetyna.

 

   

 

PO - Przyzwoitość i Odpowiedzialność

 

PO odwróci politykę do ludzi i pokaże im jej ludzką twarz. W następnym etapie powinniśmy przejść do bezpośrednich wyborów szefów regionalnych i powiatowych. To ważne, aby odbudować Platformę, aby PO była partią, która jest wzorem dla polskiej polityki – przekonywał. Platforma jest największym projektem politycznym III RP. Ludzie nam zaufali i ufają od lat. Po sześciu wygranych wyborach w trudnym czasie mówimy, że polska polityka będzie taka jak PO, a PO to przyzwoitość i odpowiedzialność.

 

PO nie jest pojedyncza, to liczba mnoga. Współpraca to klucz do naszych sukcesów. Tym, którzy się boją o przyszłość, mówimy: PO was nie zostawi - podkreślił Grzegorz Schetyna.

 

Jedność partii jest bardzo ważna

 

Dobrze przyjąłem decyzję Grzegorza Schetyny. Pokazał on, że dla niego Platforma jest najważniejsza, szczególnie wtedy, kiedy jest trudny czas dla partii. Jedność partii jest bardzo ważna - powiedziałem w rozmowie z dziennikarzami, pytany o ocenę decyzji wiceprzewodniczącego PO.

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org, gazeta.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio