Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Polityczny charakter działań pana Dudy

Dodano: 03 lipca 2013

Foto

Działania pana Piotra Dudy mają charakter polityczny, ale ocenę jego zachowania pozostawiłbym związkowcom. Jeśli chodzi o prawo dotyczące związków, uważam, iż obecnie nie jest odpowiedni moment na tego rodzaju zmiany – komentowałem dla "Głosu Wielkopolskiego” działania szefa "S".

 

 

Przypomnę, że kiedy związkowcy protestowali przed Sejmem przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, to przyjechało ich na tyle mało, że musieli uciec się do blokady Sejmu. W porównaniu do Francji czy innych zachodnich państw siła związków jest u nas zdecydowanie mniejsza – dodałem.

 

Obrona praw pracowniczych nie podlega dyskusji

 

Jako poseł o tradycjach związkowych, zakładający na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia pierwsze w Wielkopolsce szkolne koło „Solidarności” w Państwowym Liceum Sztuk Pięknych w Poznaniu, a następnie KK „S” Pracowników Oświaty  i Wychowania w Wielkopolsce, uważam, że związki muszą zachować prawo do walki o prawa pracownicze, ale nie kosztem pracodawców - wielokrotnie powtarzałem przy okazji dyskusji nad istotą działań związków zawodowych.

 

 

 

Źródło, fot.: głoswielkopolski.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio