Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Oficjalna kandydatura Krzysztofa Kwiatkowskiego na szefa NIK-u

Dodano: 04 lipca 2013

Foto

Kandydatura Krzysztofa Kwiatkowskiego została uzgodniona z PSL-em na spotkaniu koalicyjnym z udziałem premiera. Istnieje pełna zgodność z ludowcami, że jest to kandydatura bardzo dobra - powiedziałem w rozmowie z dziennikarzami Informacyjnej Agencji Radiowej.

 

 

O kandydaturze byłego ministra sprawiedliwości informowałem już w połowie czerwca, wczoraj (03.07) formalny wniosek trafił do marszałka Sejmu.

 

Bardzo dobra kandydatura

 

Kwiatkowski, jako minister sprawiedliwości był wysoko oceniany nie tylko przez środowiska prawnicze, ale też polityków z różnych opcji politycznych. To człowiek doświadczony, zrównoważony w swoich opiniach, znakomicie znający prawo – mówiłem o Krzysztofie Kwiatkowskim. Myślę, że wszystko jest w tej sprawie jasne, mam nadzieję, że wybór zostanie dokonany na lipcowym posiedzeniu Sejmu- powiedziałem.

 

Krzysztof Kwiatkowski ma 42 lata, jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach

    

1997-2001 był osobistym sekretarzem premiera Jerzego Buzka. W latach 2002-2006 wiceprezydentem Zgierza,odpowiedzialnym, m.in. za budżet i inwestycje miejskie. W latach 2006-2007 był wiceprzewodniczącym sejmiku województwa łódzkiego, a w okresie 2007-2011 senatorem - kierował senacką komisją ustawodawczą.

 

Były minister sprawiedliwości miałby zastąpić na tym stanowisku, obecnego prezesa NIK- Jacka Jezierskiego, którego 6-letnia kadencja kończy się w sierpniu.

 

 

Zgodnie z ustawą o Najwyższej Izby Kontroli, prezesa NIK-u, na wniosek marszałka Sejmu lub grupy co najmniej 35 posłów, powołuje Sejm bezwzględną większością głosów, za zgodą Senatu. Kadencja prezesa NIK-u trwa sześć lat.

 

 

 

 

Źródło, fot.: onet.pl, kwatkowski.lodz.pl, ipn.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio