Nie używałbym słowa porażka [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie używałbym słowa porażka [WIDEO]

Dodano: 08 lipca 2013

Foto

Elżbieta Gelert w bardzo dużym stopniu odbudowała w Elblągu zaufanie do Platformy Obywatelskiej, to jest jej bardzo duża zasługa. Chciałbym, przy tej okazji, podziękować jej za ogromną pracę jaką wykonała - mówiłem dzisiaj (08.07.) w „Sygnałach Dnia” radiowej Jedynki. Nie używałbym słowa porażka, bo różnica między walczącymi w drugiej turze kandydatami była niewielka - dodałem.

 

 

Krzysztof Grzesiowski: Poseł Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, w naszym studiu. Dzień dobry, panie pośle.

Rafał Grupiński: Dzień dobry, dzień dobry państwu.

 

Oficjalnie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej sędzia Michał Bober poinformował, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości w II turze wyborów na prezydenta Elbląga otrzymał 51,74% poparcia, kontrkandydatka pani Elżbieta Gelert z pana partii, z Platformy Obywatelskiej 48,26%. Frekwencja wysoka 34,69. Porażka kolejna Platformy. I co dalej?

Nie użyłbym słowa porażka, bo ta różnica jest między walczącymi w II turze kandydatami niewielka. Myślę, że tutaj najlepszym komentarzem do tego było to, co powiedziała nasza kandydatka Elżbieta Gelert, a mianowicie że w

 

ciągu kilku tygodni udało nam się w dużym stopniu odbudować zaufanie w Elblągu do Platformy, bo przypomnę, że odwołano tam nie tylko naszego prezydenta, ale także radę miasta, w którym mieliśmy większość, i były po temu istotne przyczyny, jeśli mieszkańcy tego rodzaju mocnej zmiany chcieli dokonać, więc odbudowanie tego poparcia to był cel niezwykle ważny. Prawie się udało, prawie się udało to zrobić w stu procentach, to znaczy zabrakło około tysiąca głosów,

tak jak wynika ze statystyki, co oczywiście zdecydowało o tym, że kandydat PiS-u wygrał te wybory, ale złożył też tyle obietnic od obniżenia czynszów po przekopaniu Mierzei Wiślanej, że będzie miał kłopot, żeby przez rok to zrealizować.

 

No tak, ale złożył i wygrał.

Złożył i wygrał, tak.

 

Ewentualnie elblążanie mają po prostu już dość Platformy Obywatelskiej w tym wydaniu, w jakim mieli do tej pory do czynienia, i stąd taki efekt, czyli porażka kandydatki Platformy.

Mieli na pewno Platformę, mówiąc... używając jakby tutaj języka pana redaktora, mieli na pewno dość, kiedy głosowali w referendum, prawda? Mieli dość pewnego stylu rządzenia, który tam wprowadzili nasi, jak rozumiem, lokalni działacze, natomiast Elżbieta Gelert tutaj w bardzo dużym stopniu odzyskała to... odbudowała to zaufanie, to jest jej wielka zasługa, tak że chciałbym jej podziękować tu za pośrednictwem też państwa stacji za ogromną pracę, jaką wykonała. Zabrakło niewiele do szczęścia, myślę, że za rok wrócimy z większą skutecznością.

 

Nawet pani Gelert powiedziała coś takiego, że nie tyle przegrała, co nie wygrała. No ale to nie ma żadnego znaczenia, bo przegrała, bo liczy się liczba głosów.

Ale, tak, liczą się wyniki, ale też powiedziała, uważam, bardzo ważną rzecz, że gratulując kontrkandydatowi, jednocześnie ma nadzieję, że będzie dobrze rządził, bo kocha Elbląg, kocha swoje miasto i ma nadzieję, że ten wybór jednak będzie dobry.

 

Czyli jest pan nieco spokojniejszy, jeśli chodzi o przyszłość Platformy? Bo jeśli 3 lipca ukazuje się sondaż dla Faktów TVN, w którym różnica między PiS-em a Platformą na korzyść Prawa i Sprawiedliwości to jest 9%, a tego jeszcze nie było, a jeśli było, to bardzo, bardzo dawno temu, no to tutaj ta różnica jest niby mniejsza, ale mówimy o skali w sumie mikro, no bo to Elbląg.

Ale też, tak jak powiedziałem, Elbląg odbudowywaliśmy tą swoją pozycję z o wiele gorszej pozycji niż wyglądałoby to w skali owych 9%, prawda? Więc w skali kraju. Dlatego jeśli w takim tempie byśmy niwelowali różnice do PiS-u, w jakim to wykonała Elżbieta Gelert i nasi ludzie wspierający Platformę i nie tylko nasi, ale też nasi wyborcy w Elblągu, no to nie będziemy musieli się tak bardzo martwić o przyszłe sondaże.

 

 

 

 

Więcej:  WYWIAD, WIDEO

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio