Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Pełna Odpowiedzialność [WIDEO]

Dodano: 09 lipca 2013

Foto

Musimy się dobrze przygotować do przyszłorocznych wyborów samorządowych, dobrze uzbroić, jeśli chodzi o wybór kandydatury na to zaszczytne stanowisko prezydenta Poznania. To jest kwestia naszej odpowiedzialności i wobec nas samych, jako ludzi, którzy odpowiadają za decyzje, i przede wszystkim wobec mieszkańców Poznania - powiedziałem wczoraj (08.07.) w Wywiadzie Teleskopu TVP Poznań.

 

W zasadzie jesteśmy gotowi na to, żeby podjąć tę decyzje po wyborach lokalnych w wielkopolskiej Platformie. Nie ma sensu, żeby tę decyzję przyśpieszać. Moim zdaniem, wybór kandydata powinien odbyć się w ramach nowych władz PO w regionie i w mieście - przekonywałem. Nie chcę zapewniać, że jesienią będzie już znane nazwisko kandydata, ale sądzę, że tak byłoby optymalnie, aby na rok, przed wyborami odsłonić atuty i zaprezentować kandydata - dodałem.

 

Przedszkola za złotówkę

 

Decyzja o tak dużym finansowaniu i to większym niż pierwotnie planowano zapowiadał w expose premier. To jest,

    

kwestia, przede wszystkim myślenia o rodzicach, którzy nie mają wysokich pensji, których nie stać na opiekunkę w domu, którzy jeśli pracują, to dziecko powinno się w tym czasie znajdować w przedszkolu - powiedziałem.

 

W przypadku tych, których stać na dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci, trzeba znaleźć rozwiązanie. Myślę, że miasta i przedszkola muszą przeformułować samą

 

pracę - chodzi, np. o kwestię dodatkowych zajęć z j. angielskiego. Jeśli jest już opłacona praca za złotówkę, to opiekunki mogą nauczać język w postaci zabawy i tak prowadzić je w ramach owych jednozłotówkowych zajęć. Innym rozwiązaniem jest wejście, np. stowarzyszeń czy fundacji do przedszkoli, które prowadzą te zajęcia i wtedy nie samorząd finansuje dodatkowe zajęcia, a rodzice płacą tego rodzaju społecznemu podmiotowi, który świadczy usługi - wyjaśniłem.

 

Jeśli mają być z naszych podatków płacone dodatkowe godziny w przedszkolu dla wszystkich tych, którzy chcą i mogą dzieci umieścić w przedszkolu, to w tej sytuacji nie można powodować takiej pokusy, np. dla samorządów, że można na dodatkowych zajęciach jeszcze dorobić. Nie ma wtedy poczucia, że ta pomoc jest świadczona - oznajmiłem.

 

W Wielkopolsce trzymamy się mocno

 

Komentując ostatnie wyniki sondaży, podkreśliłem, że jesteśmy tym zaniepokojeni w pewnym stopniu. Na pewno

 

    

nie wolno nam tego ignorować, bo to jest kwestia zaufania. Nasz elektorat przesunął się do, tzw. poczekalni, jak to nazywają socjologowie, czyli wstrzymał poparcie dla nas, na razie nie przerzucając go na kogoś innego. To wstrzymanie spowodowało, że PiS nas przeskoczył. Bardzo źle to wygląda szczególnie na ścianie wschodniej i na południu, ale w Wielkopolsce na szczęście trzymamy się dobrze i dość mocno. Musimy jednak jeszcze ciężej pracować, żeby tego poparcia nie strącić - oceniłem.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 

Źródło, fot: tvp.pl, prtsc z tvp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio