Pomysłodawcy tego referendum nie mają racji - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Pomysłodawcy tego referendum nie mają racji

Dodano: 18 lipca 2013

Foto

Referendum w sensie prawnym jest sposobem na odwrócenie wyniku wyborczego, który został dokonany w wolnych wyborach demokratycznych. W przypadku obecnej sytuacji w Warszawie warto jednak prowadzić akcję informacyjną, dlaczego pomysłodawcy tego referendum nie mają racji – komentowałem we wczorajszej (17.07.) rozmowie z dziennikarzami kwestię referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

 

Oczywistym jest, że w takich sprawach, gdy przyczyny tego referendum są wtórne lub mało uzasadnione, warto o tym mówić, uświadamiać to tym, którzy chcieliby ewentualnie w takim referendum wziąć udział. Na tej podstawie każdy mógłby podjąć decyzję: czy chce się wziąć udział w referendum, czy tez nie – oświadczyłem.

 

Każdy sam podejmie decyzję

 

 Premier i ktokolwiek, kto jest politykiem, który chce, ażeby stolica Polski rozwijała się ma pełne prawo powiedzieć

 

 

    

o tym czy udział w referendum będzie korzystny dla rozwoju stolicy, dla jej rozwoju demokratycznego, społecznego,  gospodarczego czy tez nie. Każdy obywatel podejmie w tej sprawie decyzję sam - mówiłem, odnosząc się do słów premiera, który liczy, że warszawiacy odmówią udziału w referendum.

 

Referendum jest formą uzupełniającą normalny system demokratyczny i każdy ma prawo wziąć udział lub nie brać udziału, zachęcać lub zniechęcać do udziału w takim referendum, to nie są wybory to jest referendum - wyjaśniłem.

 

Nieadekwatna reakcja

 

Moim zdaniem, parlament nie powinien odrzucać ustawy o dopuszczeniu uboju rytualnego i dlatego należy spodziewać się, że wspólnoty religijne w Polsce zaangażują w tę sprawę Trybunał Konstytucyjny - zaznaczyłem. Nieadekwatną reakcją do tego, co się stało określiłbym działania izraelskiej dyplomacji po piątkowym głosowaniu w Sejmie nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Po II wojnie światowej Izrael pełni określoną rolę, jeśli chodzi o ochronę swojej diaspory. Pouczanie naszych dyplomatów, naszego państwa nie jest właściwą metodą postępowania – rekapitulowałem.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: platforma.org, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio