Ruszyły wybory przewodniczącego PO - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ruszyły wybory przewodniczącego PO

Dodano: 19 lipca 2013

Foto

We wtorek (16.07.) minął termin, do którego ponad 42 tysiące członków Platformy Obywatelskiej powinno dostać paczki wyborcze. W środku znajdą się instrukcje i karty do głosowania na przewodniczącego partii. Każdy członek partii będzie miał wybór - głosowanie przez internet, czy za pośrednictwem poczty.

 

 

 

Wyniki głosowania poznamy po 23 sierpnia

 

Głosowanie korespondencyjne ma się zakończyć 19 sierpnia. Z kolei głosować przez internet będzie można w dniach 1-6 sierpnia. W wyborach przewodniczącego PO startuje dwóch kandydatów:

 

     

dotychczasowy przewodniczący, premier Donald Tusk oraz były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

 

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej będzie wybrany bezwzględną większością głosów, w wyborach bezpośrednich. Taką decyzję podjęli delegaci konwencji PO, która odbyła się 29 czerwca w Chorzowie. Wyniki głosowania mają być znane po 23 sierpnia.

 

PO ustala standardy

 

Poprzez bezpośredni tryb wyboru przewodniczącego partii chcemy pokazać demokratyczną otwartość partii. Bardzo ważna jest dla nas jak największa powszechność udziału w wyborach wewnętrznych, zależy nam na tym, aby stanowić w polskiej polityce demokratyczne standardy - powiedziałem w rozmowie z PAP-em, argumentując istotę bezpośrednich wyborów w PO.

 

17 lipca przedstawiciele Krajowej Komisji Wyborczej PO przedstawili mediom wzór karty do głosowania:

 

 

 

 

 

źródło: platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio