Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Gostyniu

Dodano: 20 lipca 2013

Foto

Przegłosowanie w Sejmie zakazu uboju rytualnego nie usatysfakcjonowało mniejszości religijnych w Polsce i może też negatywnie wpłynąć na zatrudnienie. Z punktu widzenia dobrostanu zwierząt zapewne stało się dobrze, jednak z punktu widzenia miejsc pracy stało się gorzej- powiedziałem podczas wczorajszego (19.07) spotkania ze strukturą PO w Gostyniu.

 

W mojej ocenie, nie będzie jakiegoś napięcia pomimo różnic w głosowaniu części naszych posłów nad ustawą, o którą mocno zabiegali ludowcy – mówiłem, pytany czy głosowanie wpłynie na współpracę z koalicyjnym PSL-em. Konkluzją głosowania jest to, co słychać od kilku dni, czyli chęć zaangażowania w sprawę przez wspólnoty religijne w Polsce Trybunału Konstytucyjnego – oznajmiłem.

 

Wybory wewnętrzne

 

Zgodnie z przyjętym, 29 czerwca w Chorzowie, planem wybory w kołach będą miały miejsce między 1 a 15 wrze-

 

    

śnia 2013 roku. Zjazdy w powiatach odbędą się między 30 września a 6 października, natomiast władze w regionach, również naszym, wybierzemy pomiędzy 21 a 27 października - przypomniałem.

 

Dzisiaj, do wszystkich członków Platformy powinny już dotrzeć instrukcje do głosowania na przewodniczącego partii i każdy z nas będzie miał możliwość głosowania albo przez internet, albo za pośrednictwem poczty. Głosowanie korespondencyjne ma się zakończyć 19 sierpnia, z kolei głosować przez internet będzie można od 1 do 6 sierpnia. Wyniki poznamy pod koniec wakacji - powiedziałem, omawiając temat wyborów w PO.

 

Prezydent chwali Wielkopolske

 

Prezydent Bronisław Komorowski, podczas ostatnich wizyt w naszym regionie chwalił Wielkopolskę. Zdaniem głowy państwa, nasze województwo predestynuje do pełnienia roli doskonałego przykładu w skali kraju, jest jednym z najważniejszych regionów w rozwoju Polski i dlatego też możemy niebawem spodziewać się kolejnych wizyt prezydenta w Wielkopolsce. Poczynię starania, aby przy okazji jednej z wizyt Bronisław Komorowski odwiedził również Gostyń – deklarowałem, w odpowiedzi o prośbę czoków lokalnej PO, aby do takiego spotkania doprowadzić.

 

Sprawy lokalne

 

Na zakończenie spotkania w Gostyniu, którego gospodarzem był pan senator Marian Poślednik, rozmawialiśmy, m. in. o wdrażaniu w życie ustawy śmieciowej, lokalnych problemach infrastrukturalnych oraz sytuacji szpitala powiatowego im. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu.

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio