Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Budowa II etapu obwodnicy Ostrowa Wlkp. realna

Dodano: 21 lipca 2013

Foto

Plan z decyzją o budowie obwodnic, uzupełniających obecnie zatwierdzony plan budowy sieci dróg, w tym szczęśliwie także obwodnicy Ostrowa i Jarocina w ciągu drogi S 11, został właśnie poddany konsultacjom w ramach rutynowej procedury rządowej i niedługo trafi pod obrady Rady Ministrów - poinformowałem w rozmowie z dziennikarzami z subregionu ostrowskiego, w odpowiedzi na liczne pytania dotyczące sprawy budowy, m.in.  II etapu obwodnicy Ostrowa.

 

Oczekiwania są realizowane

 

Jesteśmy już blisko - konsultacje, jak sądzę, potrwają około 1,5 miesiąca, więc myślę, że we wrześniu klamka

 

      

ostatecznie zapadnie – zaznaczyłem. Nie muszę dodawać, że jako do niedawna poseł z okręgu kaliskiego i szef regionu PO jestem szczęśliwy, że mimo obecnych  trudności finansowych i konieczności nowelizacji budżetu, nasze oczekiwania są wreszcie realizowane - podkreśliłem.

 

Inwestycja na ponad 560 mln

 

Przetarg na budowę II etapu obwodnicy został ogłoszony jesienią 2010r. Wiosną 2011r. przetarg zawieszono, a przygotowania do budowy utknęły w martwym punkcie.

 

II etap obwodnicy jest dłuższy niż wybudowany I etap, ma blisko 14 km. Będzie dużo bardziej kosztowny, ponieważ zaplanowano budowę wiaduktów i przejść dla zwierząt. Inwestycja pod względem dokumentacyjnym jest przygotowana. Brakuje tylko decyzji o jej finansowaniu. Szacunkowy koszt z 2009r. to ponad 560 milionów złotych.

 

 

 

 

źródło, fot.: ok24.tv , wlkp24.info

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio