Ruch ministra finansów w pełni uzasadniony - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ruch ministra finansów w pełni uzasadniony

Dodano: 25 lipca 2013

Foto

Z punktu widzenia dzisiejszej pragmatyki działania, ruch ministra finansów jest jak najbardziej uzasadniony i nie ma tu żadnego powodu, żeby przeprowadzać śledztwo. Wszystko jest jawne, ogłoszone przez rząd, wszystkie dane są dostępne, nie wiadomo, czego miałaby dotyczyć taka komisja śledcza i co Jarosław Kaczyński chciałby śledzić- mówiłem we wtorek (23.07.), pytany o pomysł stworzenia komisji śledczej badającej działania ministra finansów.

 

Sądzę, że taka komisja śledcza miałaby sens wtedy, gdyby PiS rządził i wprowadzał swoje pomysły na zwiększanie wydatków i dodrukowywanie pieniędzy, o których przecież słyszeliśmy- podkreśliłem.

 

Dobrze przemyślane kroki ministra finansów

 

Mam oczywiście dobrą ocenę działań ministra finansów. Przypomnę, że to jego skuteczne działania spowodowały, że dopiero w drugiej fazie kryzysu mamy nieco więcej kłopotów niż dotąd mieliśmy- powiedziałem.

 

     

 

Uważam, że Jacek Rostowski jest słusznie oceniany przez gremia europejskie za jednego z najlepszych ministrów finansów w Europie i także ten obecny ruch był na tyle dobry, że bardzo dobrze zareagowały na to rynki finansowe i nawet złoty przez cały następny tydzień od ogłoszenia tego ruchu się wzmacniał. Widać tutaj wyraźnie, że kroki ministra finansów są dobrze przemyślane, a że sytuacja jest trudna to o tym wszyscy wiemy- oceniłem.

 

 

Nie ma zagrożenia

 

To jest kwestia tego, kto, z której strony patrzy, proszę pamiętać, że sposób liczenia Unii Europejskiej, np. poziomu bezrobocia w Polsce wskazuje zawsze na niższe bezrobocie niż podają dane GUS-u – mówiłem, pytany o dane Eurostatu, według których mielibyśmy przekroczyć już drugi próg ostrożnościowy.

 

Jesteśmy tutaj absolutnie w stanie wykazać, że to jest tylko zluzowanie tego pierwszego progu, nie ma większego zagrożenia- zapewniłem. Proszę pamiętać, że w to miejsce wchodzi sześciopak, czyli element stabilizującego progu, a po drugie, trzeba na to patrzeć z drugiej strony medalu, a mianowicie, że owe 16 mld zł będzie w istocie pracowało na pobudzanie wzrostu gospodarczego, pozostaną one w kieszeniach rodaków- konkludowałem.

 

 

 

źródło, fot.: sejm.gov.pl, platforma.org

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio