Będą wyciągnięte konsekwencje za nielojalność [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Będą wyciągnięte konsekwencje za nielojalność [WIDEO]

Dodano: 25 lipca 2013

Foto

Na pewno wobec tej trójki, jak i wobec kilku osób, których nie było na głosowaniu, będą wyciągnięte konsekwencje w postaci kar dyscyplinarnych. Wśród władz klubu w tej chwili przeważa opinia, aby wrócić do sprawy jutro, po piątkowych głosowaniach, żebyśmy wiedzieli czy panowie wstrzymali się raz, czy konsekwentnie zamierzają rozmijać się z rządem i resztą członków klubu - zapowiedziałem dziś (25.07.) w rozmowie z Janiną Paradowską w Poranku Radia TOK FM.

 

Rozważymy surowsze kary. Najdalej idącą jest czasowe zawieszenie w ramach członka klubu - dodałem.

 

B. minister popełnia poważny błąd


Jarosław Gowin ma "immunitet czasu głosowania". Wybory już się rozpoczęły, więc nie ma mowy o relegowaniu

     

posła z partii, byłaby to ingerencja klubu w proces wyborczy wewnątrz partii. Dlatego mam nadzieję, że Gowin nie korzysta cynicznie z tej tymczasowej ochrony - podkreśliłem.

 

B. szef resortu sprawiedliwości popełnia poważny błąd w sposobie prowadzenia kampanii, ponieważ prowadzi ją na zewnątrz Platformy. Nie chodzi o jego medialną aktywność, ale raczej język i totalną krytykę Donalda Tuska - oceniłem.

 

Odmienności programowej nie trzeba manifestować, łamiąc lojalność w sejmowym głosowaniu. Tak postępując, Jarosław Gowin osłabia swoje szanse w PO. Nie rozumiem, czemu tego nie dostrzega – mówiłem.

 

Wyjątkowa nielojalność

 

Wczoraj Sejm zdecydował, że będzie dalej pracować nad projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych dotyczącym zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego. Jednak w głosowaniu nad wnioskiem SLD i SP o odrzucenie projektu po pierwszym czytaniu trzech posłów PO: Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek wstrzymało się. Jesteśmy wszyscy, co do tego przekonani, że nasi koledzy postąpili wyjątkowo nielojalnie, zarówno wobec rządu, jak i wobec reszty klubu. Oczekuję, że w jutrzejszych głosowaniach cała trójka zagłosuje zgodnie z klubem - powiedziałem dziennikarzom.

 

 

Cała rozmowa: tutaj.

 

 

 

źródło, fot.: tokfm.pl, prtsc z tokfm.pl, fakty.interia.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio