Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Komisja pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Krzysztofa Kwiatkowskiego [WIDEO]

Dodano: 26 lipca 2013

Foto

Krzysztof Kwiatkowski jest człowiekiem niezwykle doświadczonym jeśli chodzi o służbę publiczną. Był senatorem RP, a następnie posłem, a także doradcą premiera Jerzego Buzka, przedstawicielem Senatu jak i Sejmu w Krajowej Radzie Sądownictwa. Był również samorządowcem, radnym, wiceprezydentem Łodzi. W latach 2009-2011 pełnił funkcję ministra sprawiedliwości, a także, do zmiany prawa, prokuratora generalnego. Jest doceniany również poza granicami kraju - rekomendowałem w czwartek (25.07.) kandydaturę Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli, podczas obrad sejmowej komisji ds. kontroli państwowej.

 

Nasz kandydat  jest człowiekiem, który poznał wszystkie szczeble służby publicznej, wszystkie rodzaje pracy i zna doskonale życie instytucji publicznych od samorządowych po Sejm i Senat. We wszystkich tych rolach był osobą niezwykle merytorycznie i profesjonalnie podchodzącą do spraw, które mu powierzano na rożnych szczeblach - kontynuowałem.

 

Jeszcze lepsza NIK

 

Były minister sprawiedliwości przedstawił swoje priorytety w NIK-u. Zapowiedział ,m.in. zogniskowanie kontroli

      

na rzeczywistych problemach państwa. Mówił też o potrzebie informowania o nieprawidłowościach szerszego grona podmiotów tak, aby przedstawiać dobre wzorce, wspólnych kontrolach, np. z Państwową Inspekcją Pracy, dyskusji nad sposobem kontroli z wykonania budżetu państwa i działaniach na rzecz wzmocnienia autorytetu Izby.

 

Mam poczucie, że chociaż Najwyższa Izba Kontroli cieszy się dalej dużym zaufaniem społecznym wśród

instytucji publicznych to jednak, jak każda instytucja publiczna wymaga pewnych zmian, które będą ją dostosowywać do zmieniającej się rzeczywistości - powiedział kandydat na prezesa NIK.

 

Wybór być może już jutro

 

Przy braku głosów sprzeciwu i wstrzymujących się, 11 członków sejmowej komisji ds. kontroli państwowej opowiedziało się za kandydaturą Krzysztofa Kwiatkowskiego

 

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, jeszcze we wtorek, przed upływem terminu zgłaszania kandydatur nie wykluczyła, że jeżeli będzie tylko jeden kandydat, wybór może zostać dokonany jeszcze w piątek - podczas ostatnich sejmowych głosowań przed wakacjami. Naszego kandydata na prezesa NIK-u popierają również PSL i SLD.

 

 

Więcej [WIDEO] tutaj.

 

 

 

 

 

źródło, fot.: tvpparlament.pl, prtsc z tvpparlament.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio