Decyzja ws. kar po wyborach w PO [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Decyzja ws. kar po wyborach w PO [WIDEO]

Dodano: 28 lipca 2013

Foto

Będę wnioskował pod koniec sierpnia o zawieszenie w prawach członków klubu na trzy miesiące: Jarosława Gowina, Jacka Żalka i Johna Godsona - mówiłem w piątek (26.07.) w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Cała trójka złamała dyscyplinę klubową wstrzymując się w głosowaniu nad nowelą ustawy o finansach publicznych - przypomniałem.

 

 

Kary wobec tych posłów będą rozpatrzone w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu pod koniec sierpnia. Przyczyna jest oczywista i jest związana z procesem wyborczym wewnątrz PO. Dwoje z posłów jest w ten proces zaangażowanych - Gowin jako kandydat na przewodniczącego Platformy, a Żalek jako jego mąż zaufania. Jako klub nie chcemy zakłócać procesu wyborczego w partii - argumentowałem.

 

Decyzje po zakończeniu procesu wyborczego w PO

 

W sprawie, ww. posłów rozmawiałem z premierem Donaldem Tuskiem i wspólnie uzgodniliśmy, aby decyzję podjąć po zakończeniu procesu wyborczego w PO. Uważam to za właściwe - dodałem. Jednak w sprawie

    

zachowania trzech posłów osąd władz klubu jest bardzo surowy. Moja propozycja to zawieszenie Gowina, Godsona i Żalka na trzy miesiące w prawach członków klubu – podkreśliłem.

 

Zachowanie tych posłów podczas piątkowego głosowania to wyraz nielojalności wobec koleżanek i kolegów, wobec rządu. Jeśli ktoś aspiruje do takiego stanowiska jak przewodniczący PO, w sprawach tak ważnych jak przedłożenia rządowe powinno się głosować razem z całą Platformą – oceniłem.

 

 

Wykazaliśmy sporo cierpliwości

 

Lepsza nawet nieco mniejsza grupa, za to sprawnie działająca i wspólnie myśląca, działająca solidarnie i lojalnie niż sytuacja, w której nie wiadomo do końca, czy można liczyć na danego parlamentarzystę. Wykazaliśmy sporo cierpliwości przez ostatnie dwa lata. Na przykład Jacek Żalek wielokrotnie przekraczał już dopuszczalne granice - podkreśliłem.

 

Gowin, Godson i Żalek dwukrotnie podczas obecnego posiedzenia Sejmu złamali dyscyplinę klubową w głosowaniu nad rządową nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która na rok zawiesiła działanie pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego. Cała trójka wstrzymała się od głosu najpierw w środę, głosując nad wnioskiem SP i SLD o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, a następnie w piątek, podczas głosowania nad uchwaleniem nowelizacji.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 

Źródło, fot.: rp.pl, platforma.org

 

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio