Z premierem o przyszłości PO [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z premierem o przyszłości PO [FOTO]

Dodano: 02 sierpnia 2013

Foto

Jesteśmy zdecydowani, żeby tak, jak wtedy, gdy Platforma powstawała pozostać środowiskiem otwartym dla wszystkich, środowiskiem obywatelskim i wewnętrznie demokratycznym, a zarazem takim, które nie umówiło się tylko na czasy łatwe, ale również na trudne - mówiłem wczoraj (01.08.) podczas spotkania wielkopolskich i lubuskich działaczy PO z przewodniczącym Donaldem Tuskiem w Warszawie.

 

Cieszymy się bardzo, że mamy okazję spotkać się z premierem w mniej formalnych okolicznościach, móc podyskutować o sprawach, które są dzisiaj dla nas najważniejsze - dodałem. Jesteśmy tutaj także po to, aby potwierdzić, iż mimo wakacji, w jak największym gronie bierzemy udział w ważnym dla nas wydarzeniu, jakim są wybory wewnętrzne w PO. Chcemy sprawnie i bez żadnych perturbacji czy sensacji medialnych przeprowadzić proces wyłaniania nowych władz w kołach, powiatach etc. - zapewniłem.

 

     

 

Znaczący znak zmiany

 

Ewolucja jest imponująca, bo pierwszego przewodniczącego, Maćka Płażyńskiego, wybierało dwóch ludzi – dwóch założycieli, Andrzej Olechowski i ja. Uparliśmy się wtedy, żeby Maciek Płażyński był przewodniczącym i od tego momentu, kiedy dwóch ludzi wybierało trzeciego na przewodniczącego do momentu, w którym 40 tys. członków Platformy wybiera swojego przewodniczącego, to rzeczywiście znaczący znak zmiany - mówił w trakcie spotkania Donald Tusk.

 

W przeciwieństwie do niektórych komentatorów, mam wielką satysfakcję z dzisiejszego statusu politycznego Platformy. Uważam, że trzeba mieć złą wolę, być urodzonym malkontentem, żeby narzekać na partię, która ma dzisiaj 1/3 głosów obywateli po 6 latach sprawowania władzy, w warunkach jakich nikt nam nie powinien zazdrościć ani w Polsce, ani w Europie - powiedział premier.

 

     

 

Optymizm - kluczowy fundament PO

 

Uważam, że jednym z kluczowych fundamentów Platformy od jej pierwszych godzin istnienia był optymizm, optymizm wbrew wielu przeciwnościom losu. I to jest rzecz bardzo ważna, i chciałbym, żebyście w to na nowo uwierzyli. Taka formacja jak Platforma bez jednej twardej ideologii, bez sycenia się nienawiścią wobec kogoś, formacja, która nastawiona jest na pozytywne działanie - ona nie ma żadnych szans bez optymizmu - zaznaczył przewodniczący PO.

 

Trwa kampania wyborcza

 

Dalszą część naszego spotkania zdominowały rozmowy o toczących się wyborach przewodniczącego PO, przyszłości Platformy oraz planach rządu PO-PSL. Spotkanie z premierem poprzedziło szkolenie z komunikacji internetowej oraz prezentacja podstawowych informacji proceduralnych nt. rozpoczętego procesu wyboru władz Platformy.

 

Więcej [GALERIA]: tutaj

 

 

 

Źródło, fot.: Krzysztof Kaczanowski, platforma.org

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio