Facebook Flickr YouTube Sejmometr

3 lata prezydentury Bronisława Komorowskiego

Dodano: 06 sierpnia 2013

Foto

Blisko 600 podpisanych ustaw, 13 własnych inicjatyw ustawodawczych, 3 weta i ponad 60 wizyt zagranicznych, to efekt 3 lat pracy Bronisława Komorowskiego, jako głowy państwa. Prezydent, który dzisiaj (06.08.) obchodzi 3. rocznicę zaprzysiężenia na urząd cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym.

 

 

Jestem zainteresowany stabilnością sceny politycznej, ale powinna ona oznaczać wolę reformowania kraju - powiedział Bronisław Komorowski podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami, podsumowując trzy lata swojej prezydentury.

 

Unikać niepotrzebnych konfliktów

 

Dziękuję za zaufanie, traktuje je jako wyzwanie, a także zobowiązanie, aby kontynuować pracę i pewien styl uprawiania polityki,  styl polegający na unikaniu niepotrzebnych konfliktów na rzecz pracy. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami te następne dwa lata będą latami spokoju i wytężonej pracy – kontynuował prezydent. Wszyscy mamy w świeżej pamięci konflikty na szczytach władzy państwowej. Dzisiaj tego nie ma i na tym się trzeba koncentrować – dodał.

 

 

Kandydat PO

 

Bronisław Komorowski był jednym z dwóch, obok Radosława Sikorskiego, kandydatów biorących udział w prawyborach Platformy Obywatelskiej o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich z ramienia partii.

   

Komorowski otrzymał wówczas 68,5 procent głosów, a jego rywala, Radosława Sikorskiego poparło 31,5 procent członków Platformy.

Bronisław Komorowski zdecydował się wziąć udział w zarządzonych przedterminowych wyborach prezydenckich jako oficjalny kandydat Platformy Obywatelskiej i wygrał je w drugiej turze. Rywalizując z Jarosławem Kaczyńskim, uzyskał ponad 53% głosów poparcia. 6 sierpnia 2010 roku został zaprzysiężony na prezydenta RP.

 

 

Priorytety prezydenta

 

Kancelaria Prezydenta, w związku z trzecią rocznicą zaprzysiężenia, przygotowała specjalne opracowanie, w którym wymienione są priorytety prezydentury Bronisława Komorowskiego.

 

 

Więcej: prezydent.pl

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, prezydent.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio