Senat wznowił obrady - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Senat wznowił obrady

Dodano: 08 sierpnia 2013

Foto

Senat, w czasie rozpoczynającego się dziś (8.08.) trzydniowego posiedzenia, zajmie się nowelą ustawy o finansach publicznych, zawieszającą 50-proc. próg ostrożnościowy, określający relację długu publicznego do PKB. Zmiana otwiera rządowi drogę do nowelizacji tegorocznego budżetu i zwiększenia deficytu.

 

 

Ustawa przewiduje zawieszenie do końca roku sankcji nakładanych na finanse publiczne po przekroczeniu, tzw. pierwszego progu ostrożnościowego, gdy relacja długu publicznego do PKB przekracza 50 proc.

 

Akceptacja RPD i prezesa NIK
 

     

Senatorowie zdecydują też czy wyrazić zgodę na powołanie byłego ministra sprawiedliwości i posła PO Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Marka Michalaka na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Ponadto Izba Wyższa wysłucha informacji o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich w 2012 roku oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela.

 

Izba zajmie się również nowelizacją ustawy o VAT i ordynacji podatkowej, która ma ukrócić oszustwa podat-

kowe w handlu stalą oraz zmianami w kilku ustawach podatkowych, wprowadzającymi do nich, m.in. korzystne dla podatników przepisy dotyczące przerwania terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego

 

 

Więcej: senat.gov.pl

 

 

 

 

Źródło: senat.gov.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio