Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Dobiegają końca wybory przewodniczącego PO

Dodano: 19 sierpnia 2013

Foto

Dziś (19.08.) mija ostatni dzień głosowania w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP, w których kandyduje dotychczasowy przewodniczący partii, premier Donald Tusk oraz były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Członkowie PO swój głos mogli oddać drogą internetową oraz za pomocą poczty.  Wiadomo już, że drogą elektroniczną zagłosowało 27,69 proc. uprawnionych spośród 42 tys. członków PO, a wyniki wyborów najprawdopodobniej poznamy już w piątek.

 

Głosy muszą do poniedziałku trafić na adres podany przez komisję wyborczą, w wyborach nie liczy się data stempla. Głosy, które dotrą do Warszawy później niż w poniedziałek do północy zostaną uwzględnione przy wyliczaniu frekwencji, ale nie będą liczone jako głosy oddane na konkretnego kandydata. 

 

Komisja wyborcza, czuwająca nad prawidłowym przebiegiem wyborów, tłumaczy, że gdyby przyjąć kryterium daty na stemplu pocztowym, należałoby odczekać jeszcze dłuższy czas, bo zdarza się, że listy docierają z dużym opóźnieniem. 

 

 

We wtorek rano komisja wyborcza odbierze z poczty te karty, które dotarły do stolicy do poniedziałku, do północy. Od środy mają być dekodowane głosy oddane przez internet, a także liczone głosy oddane pocztą. Wszystkie oddane głosy zostaną zliczone do piątku rano, a ostateczny wynik wyborów ma być znany tego samego dnia przed południem.

 

Wybór szefa PO to pierwszy etap wyborów wewnętrznych w Platformie Obywatelskiej. Jesienią PO wybierze nowe władze w kołach, powiatach i regionach. W dniach 1-15 września nowe władze wybiorą koła, w dniach 30 września - 6 października - powiaty, a nowe władze regionów znane będą między 21 a 27 października. 

 

 

 

 

 

Źródło, fot. platforma.org

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio