Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Środzie Wielkopolskiej

Dodano: 27 sierpnia 2013

Foto

Wynik wyborów nie pozostawia wątpliwości, co do mandatu Donalda Tuska, jako szefa PO. Jarosław Gowin uzyskał wysoki wynik w stosunku do szans jakie dawano mu przed wyborami, ale to bardzo dobrze się składa, bo za chwilę rozpoczną się wybory w kołach, w powiatach i w regionach, więc w zasadzie jest to najlepszy czas na dyskusję programową - komentowałem wyniki wyborów w PO podczas niedzielnego (25.08.) spotkania w Środzie Wielkopolskiej z samorządowcami i parlamentarzystami z wielkopolskiej Platformy.
 

     

Właśnie kolejne etapy wyborów wewnętrznych w PO były tematem naszych rozmów. Dalsza część wyborów, tym razem lokalnych władz PO będzie miała miejsce pomiędzy 1 a 15 września br., a zjazdy w powiatach odbędą się między 30 września a 6 października. Władze w regionach wybierzemy pomiędzy 21 a 27 października - przypomniałem.

 

Honorowym gościem spotkania w Środzie Wielkopolskiej był zastępca ambasadora w stałym przedstawicielstwie RP przy OECD- Andrzej Zadrużyński.

 

Wojewódzkie Święto Plonów

 

W Środzie Wielkopolskiej miałem również okazję uczestniczyć w XV Wojewódzko – Archidiecezjalnych Dożynkach. Uroczystości zainaugurowała msza św. na Starym Rynku, celebrowana przez księdza Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Część artystyczna wojewódzkiego Święta Plonów odbyła się w Parku Łazienki.

  

 

Gospodarzem uroczystości był Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego, a współgospodarzami Tomasz Pawlicki, starosta średzki i Wojciech Ziętkowski – burmistrz Środy.

 

 

 

Źródło, fot.: za zgodą sroda.e-wielkopolska.pl, Zbigniew Król

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio