Region: Poznańska School of Form w CNN - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Poznańska School of Form w CNN

Dodano: 27 sierpnia 2013

Foto
Już jutro (29.08., czw.), amerykańska stacja CNN wyemituje reportaż o poznańskiej szkole designu, School of Form, za sprawą zaprojektowanego przez jej studentów robota KUKA. Materiał będzie można obejrzeć w programie Blueprint o godz. 21:30 naszego czasu.
 

 

Let’s cook the future

 

Robot KUKA przed zaprojektowaniem przez studentów pracował w fabryce samochodów. Obecnie sam potrafi upiec ciasto; wie w jaki sposób odmierzyć składniki, połączyć je w całość, upiec ciasto oraz podać gotowy już produkt. Projekt „Let’s cook the future” został zrealizowany we współpracy z firmami Amica i Lidl Polska oraz Instytutem Adama Mickiewicza. Oprócz prezentacji zaprogramowanego robota w czterominutowym materiale będzie można zobaczyć relację ze spotkania poznańskich studentów z profesorem Markiem Cecułą – artystą, ceramikiem i projektantem, laureatem wielu prestiżowych nagród.

 

  

 

Blueprint, w którym wyemitowany będzie reportaż,  to segment programu CNN Connect the World, promującego najnowsze trendy we wzornictwie i technologiach na świecie. Co dwa tygodnie ekipa CNN odwiedza najlepsze szkoły zajmujące się projektowaniem przemysłowym, które dzięki swoim innowacyjnym pomysłom i projektom będą miały wpływ na wygląd i działanie świata w przyszłości. W ramach realizowanego materiału studenci nie tylko prezentują swoje projekty, ale również spotykają się i rozmawiają z wybranym mentorem, który służy im swoją opinią i radą.

 

 

Więcej[WIDEO]: tutaj, oraz  CNN.COM

 

 

 

Źródło: cnn.com, swps.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio