Pożegnanie Konstantego Miodowicza - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Pożegnanie Konstantego Miodowicza

Dodano: 29 sierpnia 2013

Foto

Dziś (29.08.), w Busku Zdroju pożegnaliśmy naszego Kolegę, wieloletniego posła Konstantego Miodowicza. Był bardzo dobrym człowiekiem, Jego odejście, to ogromna strata dla nas wszystkich...

 

 

 

Konstanty był jednym z twórców polskich służb specjalnych po 1989 r., w Sejmie pracował w komisji do spraw służb specjalnych, a także w komisji spraw wewnętrznych, zajmującej się sprawami bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego. Pracował również w wielu komisjach nadzwyczajnych, powołanych w celu opracowania kluczowych aktów prawnych regulujących sferę bezpieczeństwa wewnętrznego kraju. Przed działalnością parlamentarną był szefem kontrwywiadu i współtwórcą polskich służb specjalnych. W czasach PRL-u był aktywnym członkiem opozycji antykomunistycznej.

 

Pasją Konstantego Miodowicza od zawsze były góry. Od początku uprawiania taternictwa był członkiem Akademickiego Klubu Alpinistycznego w Krakowie. Przez pewien czas był zatrudniony w Zakładzie Alpinizmu Krakowskiego AWF. Wspinał się w latach 70. i to na najwyższym poziomie. Zdobył, m.in. Elbrus na Kaukazie.

 

 

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci….

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, wspinanie.pl, sejm.gov.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio