Nielojalność ukarana - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nielojalność ukarana

Dodano: 30 sierpnia 2013

Foto

Jacek Żalek został zawieszony w prawach członka klubu Platforma Obywatelska na okres trzech miesięcy, a Jarosław Gowin otrzymał karę finansową. Jest to kara za złamanie dyscypliny klubowej w ważnych głosowaniach - poinformowałem dzisiaj (30.08.) dziennikarzy.

 

 

Żalek wielokrotnie częściej niż Jarosław Gowin łamał dyscyplinę klubową. Razem z Johnem Godsonem otwierali statystyki łamania dyscypliny - wyjaśniłem. Chodziło nie o jednostkowe pomyłki, a o celowe głosowanie inaczej niż reszta klubu - dodałem.

 

Nielojalność winna być karana

 

Jacek Żalek ma szansę, żeby do klubu powrócić, ale to już będzie zależało wyłącznie od niego. Musi wspierać PO,

    

przeciwnym razie zostanie z Platformy usunięty - podkreśliłem.

 

Każdy poseł, który łamie dyscyplinę, mimo oczywistej decyzji władz klubu, jeśli nie wspiera swojego rządu w projektach, które kieruje do Sejmu powinien ponieść karę. Taka kara jest bardzo istotna, z punktu widzenia oceny przez koleżanki i kolegów, którzy są lojalni w stosunku do tego, co robi nasze kierownictwo - oznajmiłem.

 

Złamana dyscyplina

 

Gowin, Godson i Żalek dwukrotnie złamali dyscyplinę klubową w głosowaniu nad rządową nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która na rok zawiesiła działanie pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego. Cała trójka wstrzymała się od głosu, głosując nad wnioskiem SP i SLD o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, a następnie podczas głosowania nad uchwaleniem nowelizacji.

 

 

 

 

Źródło, fot.: IAR, klub.platforma.org, Sławomir Kamiński

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio