Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Uroczyste otwarcie siedziby starostwa w Kępnie [WIDEO]

Dodano: 04 września 2013

Foto

Połączenie zabytkowego charakteru kamienicy starostwa kępińskiego z nowoczesnym stylem i wyposażeniem, dostosowanym przede wszystkim dla potrzeb osób niepełnosprawnych i osób starszych jest doskonałym dowodem, iż administracja samorządowa, państwowa zmienia się na lepsze. Coraz większą wagę przywiązuję się do standardów i komfortu swoich klientów, dokładając starań, aby urząd stał się miejscem przyjaznym dla mieszkańców – mówiłem w sobotę podczas uroczystości otwarcia siedziby starostwa w Kępnie.

 

Gratuluję władzom Kępna, powiatu, radnym skuteczności w działaniu, będącej efektem Waszej doskonałej współpracy na rzecz mieszkańców subregionu kępińskiego - podkreśliłem.

 

Uroczyste oddanie do użytku siedziby starostwa połączone zostało z Dniem Otwartym urzędu. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Jerzy Palpuchowski.

 

  

 

Starostwo bardziej funkcjonalne

 

W ramach remontu zabytkowy budynek zyskał nowy dach i całkowicie zmodernizowane wszystkie pomieszczenia. Prace objęły  praktycznie wszystko, od okien przez wymianę instalacji i ogrzewania. Zdaniem samorządowców i pracowników starostwa,  budynek będzie bardziej funkcjonalny i będzie spełniał standardy nowoczesnego budynku użyteczności publicznej, bo właśnie taki jest jego cel.

 

Całość remontu nadzorował konserwator zabytków i wiele prac zostało wykonanych zgodnie z jego zaleceniami. Najtrudniejsza sprawa związana była jednak z przeniesieniem Wydziału Komunikacji, który teraz będzie mieścił się w nowo wyremontowanym budynku starostwa. Utworzono specjalną salę dla klientów, zmienił się też system załatwiania tych spraw na elektroniczny. Wszystkie te zabiegi mają na celu usprawnienie pracy urzędu.

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: http://www.powiatkepno.pl, radiosud.pl.

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio