Słowa Jerzego Buzka to naturalny głos w otwartej dyskusji - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Słowa Jerzego Buzka to naturalny głos w otwartej dyskusji

Dodano: 07 września 2013

Foto

Jerzy Buzek był premierem, kiedy reforma emerytalna była wprowadzana, może czuć się w pewnym sensie współautorem projektu zmian, jaki wtedy wprowadzano, jeśli chodzi o emerytury, dlatego nie dziwię się tego rodzaju wypowiedziom i obronie reformy, która była poniekąd dzieckiem jego rządu - powiedziałem wczoraj (06.09.) dziennikarzom Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Nie ma sprzeciwu PSL-u

 

W tym przypadku, to naturalny głos kogoś, kto był współautorem pomysłu zmian emerytalnych, oraz głos w dyskusji nad tym, jakie ostateczne decyzje zapadną w sprawie OFE- dodałem. Nie ma sensu mówić o końcu Jerzego Buzka w Platformie Obywatelskiej, ponieważ  były premier jest ważnym politykiem naszego ugrupowania- zapewniłem.

 

Nie miałem żadnych sygnałów od PSL-u, aby tych zmian nie akceptowali, nie widzę tu szczególnych problemów- podkreśliłem, pytany czy koalicjant zgadza się na proponowane zmiany.

 

Zmiany w OFE

 

Propozycję zmian w systemie emerytalnym przedstawili w środę premier Donald Tusk wraz z wicepremierem, 

 

     

ministrem finansów Jackiem Rostowskim oraz szefem resortu pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Zaproponowano, aby część obligacyjna OFE została przekazana do ZUS. Środki te trafiłyby na subkonta w ZUS, gdzie byłyby waloryzowane i dziedziczone, podobnie jak pozostałe środki na tych subkontach.

 

Ponadto zgodnie z propozycjami rządu obywatele będą mogli dokonywać wyboru, czy chcą, by ich składki emerytalne trafiały do ZUS, czy do OFE. 

 

Do części akcyjnej OFE wpływałaby składka w wysokości 2,92 proc.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, premier.gov.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio