Nie dziwią mnie wyniki na Podkarpaciu [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie dziwią mnie wyniki na Podkarpaciu [WIDEO]

Dodano: 09 września 2013

Foto

Na Podkarpaciu zawsze królował PiS i rzeczywiście trudno było to poparcie odebrać. Połączenie sił z koalicjantem, jak widać nie wystarczyło. To mnie nie dziwi, to nie jest dla mnie sensacja, ani nadzwyczajna porażka. Z każdej przegranej należy wyciągać wnioski, to nie jest tak, że podchodzimy do tego bezrefleksyjnie - mówiłem dziś (09.09.) w programie „Gość Poranka” TVP Info. Przez najbliższe dwa lata do wyborów parlamentarnych musimy maksymalnie skupić się tam na działaniach, które pozwolą nam odzyskać stracony do PiS-u dystans - dodałem.

 

 

Szansa na dalszą modernizację

 

Najważniejsze w tych najbliższych dwóch latach będzie dobre przygotowanie wykorzystania tych ogromnych pie-

 

    

niędzy europejskich, które udało nam się wynegocjować w Brukseli. To będzie ten czas, w którym ta nowa perspektywa finansowa będzie uruchamiana. Mądra hierarchia celów, także regionalnych, bo regiony będą ogrywać większą rolę przy podziale środków niż poprzednio, daje też szansę na kolejne duże zmiany modernizacyjne w Polsce - powiedziałem.

 

Druga rzecz, to oczywiście stymulowanie gospodarki i przeciw działanie temu co było źródłem spowolnienia gospodarczego w ostatnich latach.

 

OFE nie jest likwidowane

 

Zapowiadane zmiany w OFE będą służyły temu, co zostało nazwane wychodzeniem ze spowolnienia, obroną przed kryzysem. Chodzi o to, aby zmniejszyć zadłużenie publiczne i obciążenie finansów publicznych, co będzie sprzyjało stymulacji gospodarczej - oceniłem. Żaden obywatel który odkładał pieniądze w OFE tych pieniędzy nie traci, co więcej zyskuje większe poczucie bezpieczeństwa - podkreśliłem.

 

Trzeba pamiętać, że OFE nie jest likwidowane, będzie działać na rynku, będzie mogło inwestować pieniądze tych, którzy te pieniądze OFE powierzają. Wydaje mi się, że z punktu widzenia finansów publicznych ten ruch niestety był konieczny, ponieważ takie przesuwanie pieniędzy publicznych do OFE po to, żeby potem obarczone oczywistym i ciężkim dla budżetu oprocentowaniem, nie ma większego sensu i było to, prawdę powiedziawszy, zabiegiem trochę sztucznym i księgowym - konkludowałem.

 

Więcej [WIDEO]: tvp.info.pl

 

 

 

 

Źródło: tvp.info.pl prtsc z tvp.info

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio