Decyzja Gowina wzmocni PO [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Decyzja Gowina wzmocni PO [WIDEO]

Dodano: 09 września 2013

Foto

Jarosław Gowin wykonuje ruch trudny do zrozumienia. Jeszcze miesiąc temu ubiegał się o przywództwo w partii, a dzisiaj działa na szkodę formacji wychodząc z niej w sposób tak demonstracyjny, rezygnując z tego pola, na którym starał się znaleźć wsparcie dla swojej idei – skomentowałem dzisiaj (9.09.) dla stacji TVN rezygnację z członkostwa w PO b. ministra sprawiedliwości.

 

Gowin w ten sposób udowadnia, że zawsze był we własnym projekcie, działał dla siebie, że jego sposób działania jest raczej kwestią dbania o własne wygody, własny komfort, a niżeli lojalna współpraca z ludźmi PO czy rządem, którego jeszcze niedawno był członkiem -  dodałem.

 

Sytuacja staje się czytelna

 

Oceniając konsekwencję decyzji Gowina dla PO, stwierdziłem, że dzięki jego decyzji sytuacja w partii się klaruje, staje się czytelna, szczególnie dla opinii publicznej, która zapewne nie do końca rozumiała co się dzieje, dlaczego b. minister, ważny członek PO, nieustannie kontestuje działania rządu, działania Platformy. Ta decyzja na pewno oczyści sytuację, umocni nasze działania i zamyka pewien okres ciągłego rozedrgania wokół jego osoby.

 

 

    

Moim zdaniem, były szef resortu sprawiedliwości wejdzie w polityczny niebyt, natomiast Platforma będzie bardziej skonsolidowana  i mniej wewnętrznie rozdarta. Gowin ma bardzo małe szanse, aby budować własną formację. Tym bardziej, że scena polityczna jest mocno spolaryzowana, zagospodarowana i widać już po Solidarnej Polsce, PJN-ie, czy Republikanach, że bytów na prawej scenie politycznej powstało sporo. Żaden z nich nie odniósł sukcesu i prawdopodobnie też tak będzie z ewentualnym ruchem Gowina – zaznaczyłem.

 

Liczę, że Gowin będzie wspierał nas w Sejmie

 

Pytany o dalszą współpracę z Gowinem, odpowiedziałem, że spodziewam się, że jako poseł niezależny będzie wszystkie reformatorskie projekty rządowe wspierał, bo taka jest przecież jego idea działania, więc myślę, że w większości spraw na jego głos będziemy mogli liczyć. Z drugiej jednak strony, pamiętamy, że Gowin w tych kluczowych sytuacjach potrafił zagłosować przeciwko klubowi, przeciwko rządowi; wspomnę chociażby głosowanie w kwestiach związków partnerskich.

 

Jestem zdania, że polityk dokonując wyboru, wiążąc się z daną partią, powinien lojalnie w tej grupie stać, starać się rozwijać. Jeżeli się z nią rozstaje, nie powinien tworzyć niczego przeciwko, ani przechodzić do innej partii, bo to jest, z punktu widzenia jawności własnych przekonań, mówiąc delikatnie mało etyczne. W polityce powinno się wybierać pewne rzeczy trafnie, raz a dobrze, trwać w tym, a jeśli się coś nie wiedzie, zmieniać zajęcia, a nie przerzucać się z kwiatka na kwiatek – puentowałem.

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio