Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Powołaliśmy dwa zespoły: statutowy i programowy

Dodano: 14 września 2013

Foto

Zarząd PO powołał wczoraj (13.09.) dwa zespoły: programowy - pod kierownictwem premiera Donalda Tuska i statutowy z wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem na czele. Zespoły mają przygotować propozycje na listopadową konwencję Platformy  - poinformowałem w rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Na czele zespołu programowego stanął premier Tusk, po to, aby znaleźć wspólny mianownik pomysłów PO z tym, co będzie realizowane przez rząd. Ten program będzie przygotowywany w porozumieniu ze mną - dodałem.

 

Zespołem statutowym pokieruje Grabarczyk. W jego skład wejdą przedstawiciele wszystkich regionów, najprawdopodobniej sekretarze regionów. Pierwsze posiedzenie zespołu zaplanowane jest na najbliższy wtorek. Jedną z propozycji, którą zespół ma się zająć jest koncepcja, aby szefowie struktur regionalnych i powiatowych wybierani byli w sposób bezpośredni tak, jak miało to miejsce w przypadku ostatnich wyborów przewodniczącego partii.

 

 

Wspomniałem również, iż rozmawialiśmy o programie, przygotowywanym dla potrzeb zmian samorządowych i do wyborów samorządowych w przyszłym roku. Temat ten powierzony został Grzegorzowi Schetynie.

 

 

 

 

Źródło, fot. pap.pl, platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio