Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Obwodnica Rawicza gotowa

Dodano: 17 września 2013

Foto

Dobre informacje napływają do nas z regionu. Pierwsi kierowcy przejechali obwodnicą Rawicza, która jest częścią drogi krajowej nr 36 łączącej Lubin (Dolnośląskie) z Krotoszynem (Wielkopolskie). Dziewięciokilometrowa trasa powstała w ramach budowy drogi ekspresowej S5 - trasy łączącej, m. in. stolicę Wielkopolski i Dolnego Śląska.W ramach budowy blisko 30 km drogi S5 do Wrocławia, GDDKiA budowała też nowy odcinek drogi nr 36, który omija Rawicz. Akurat ta część inwestycji jest już praktycznie gotowa - przechodzi ostatnie kontrole Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

Obwodnica pozwoli na skrócenie o około 20 minut czasu przejazdu między Krotoszynem, a Lubinem. Jednocześnie mają się poprawić warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz, ponieważ ruch przeniesie się na nową obwodnicę. Dzięki nowej drodze ciężarówki nie będą już masowo przejeżdżały przez centrum miasta.

 

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

    

     

Źródło, fot.: onet.pl, gazeta.pl, GDDKIA

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio