Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Wizyta Małżonki Prezydenta RP w Poznaniu [FOTO/WIDEO]

Dodano: 19 września 2013

Foto

Pierwsza Dama Anna Komorowska przebywała we wtorek (17.09.) z wizytą w Poznaniu. Małżonka Prezydenta RP dokonała oficjalnego otwarcia pierwszej w Polsce sceny teatralnej przy publicznej szkole oraz Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej im. Cyryla Ratajskiego. Wizytę zakończyła spotkaniem z młodzieżą ze szkół Da Vinci i studentami Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

 

Annę Komorowską i towarzyszącego jej Rzecznika Praw Dziecka powitano w Teatrze Łejery po poznańsku, czyli pyrą z gzikiem. Po części artystycznej - pokazie teatralnym, który był przekrojem dotychczas wystawianych przez uczniów spektakli, Prezydentowa, uderzeniem w gong, oficjalnie zainaugurowała działalność Teatru "Scena Wspólna".

 

Placówka będzie prowadzona przez szkołę Łejery, Stowarzyszenie Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W nowej sali Teatru, którego budowa kosztowała prawie 6 milionów złotych, oprócz sceny jest do 200 miejsc na widowni oraz garderoby.

 

     

 

Następnie punktem wizyty Anny Komorowskiej w Poznaniu było uroczyste otwarcie Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej im. Cyryla Ratajskiego. Centrum powstało dzięki porozumieniu prezydenta miasta Poznania, marszałka województwa wielkopolskiego, Fundacji Barka oraz Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Publico Bono. Zadaniem WCES będzie szkolenie osób długotrwale bezrobotnych oraz edukacja kadr i środowisk lokalnych w dziedzinie integracji i przedsiębiorczości społecznej.

 

Na zakończenie swojej wizyty Małżonka Prezydenta spotkała się ze studentami Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz młodzieżą ze szkół Da Vinci. Podczas spotkania odpowiadała na pytania dotyczące, m.in. roli i zadań Pierwszej Damy, wizyt oficjalnych, a także spędzania czasu wolnego.

 

    

 

 

Więcej: FOTO, WIDEO

 

 

 

Źródło, fot.: prezydent.pl, radiomerkury.pl, PAP, tcwielkopolska.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio