Region: Z wizytą w Wolsztynie [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Z wizytą w Wolsztynie [FOTO]

Dodano: 23 września 2013

Foto

Zakończyliśmy wybory władz najniższego szczebla- w kołach. Teraz czas na wybory w powiatach i regionach. Od 30 września do 6 października odbędą się wybory w powiatach, a nowe władze regionów wybrane będą między 21 a 27 października - powiedziałem w trakcie dzisiejszego (23.09.) spotkania ze strukturą PO w Wolsztynie. 23 listopada odbędzie się Konwencja Krajowa Platformy- dodałem.

 

Zespół programowy i statutowy

 

Omawiając przygotowania do KK, wspomniałem, że podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Krajowego powołaliśmy dwa zespoły: programowy - pod kierownictwem premiera Donalda Tuska i statutowy, którym kierować będzie wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Na czele zespołu programowego stanął premier Tusk, po to, aby znaleźć wspólny mianownik pomysłów PO z tym, co będzie realizowane przez rząd. Ten program będzie przygotowywany w porozumieniu ze mną - powiedziałem.

 

W przygotowanie i zredagowanie poszczególnych elementów nowego programu zaangażują się parlamentarzyści oraz ministrowie Platformy; wspierać będzie ich Instytut Obywatelski – ośrodek badawczo-analityczny, którego pracę bardzo sobie cenimy, a którego jestem pomysłodawcą W skład zespołu ds. zmian statutowych wejdą przedstawiciele regionów, najprawdopodobniej sekretarze regionów - wyjaśniłem.

 

     

 

Debata programowa

 

Jedną z propozycji, którą zespół ma się zająć jest koncepcja, aby szefowie struktur regionalnych i powiatowych wybierani byli w sposób bezpośredni tak, jak miało to miejsce w przypadku ostatnich wyborów przewodniczącego partii- zapowiedziałem. Równolegle, debata programowa będzie toczyć się na forach struktur regionalnych PO, w tym zwłaszcza na zjazdach regionalnych partii. Zespoły przygotują propozycje na Konwencję Krajową Platformy - zaznaczyłem.

 

Sprawy lokalne

 

W drugiej części spotkania, którego gospodarzem był przewodniczący powiatowych struktur PO - Jacek Skrobisz, omówiliśmy sprawy lokalne dotyczące powiatu wolsztyńskiego.

 

 


Więcej [FOTO]: Galeria

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: foto-graf.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio