Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Leszek Wojtasiak zostaje w polityce

Dodano: 25 września 2013

Foto

Z zadowoleniem przyjąłem wczorajsze (24.09.) orzeczenie sądu, w którym warunkowo umorzył on sprawę karną prowadzoną przeciwko Leszkowi Wojtasiakowi, byłemu wicemarszałkowi województwa wielkopolskiego. Kwestia przyszłości politycznej Wojtasiaka, może być omawiana po październikowych wyborach wewnętrznych w partii – oznajmiłem dziennikarzom, pytany o komentarz do sprawy.

 

 

Obrońcy Leszka Wojtasiaka, w swoich przemowach podnosili znikomą szkodliwość czynów popełnionych przez b. wicemarszałka i fakt, że nikt nie poniósł szkody przez jego działania. Wyrazili też nadzieję, że opinia publiczna właściwie przyjmie takie zakończenie sprawy.

 

Moim zdaniem, nie było żadnych celowych działań ze strony b. wicemarszałka podpadających pod literę ustawy,

 

    

a raczej mieliśmy do czynienia z najzwyklejszym zapomnieniem zapisu, na podstawie którego Leszek nie wyrejestrował swojej działalności gospodarczej. Nie mieliśmy do Leszka żadnych pretensji, a dodatkowo podkreślić trzeba, że on sam zachował się bardzo honorowo rezygnując z zajmowanej funkcji.

 

Pracę Leszka Wojtasiaka zawsze oceniałem bardzo dobrze, natomiast zamieszanie medialne, które towarzyszyło sprawie, było przykładem łamania podstawowych zasad uczciwej publicystyki dziennikarskiej – podkreśliłem.

 

 

 

 

Źródło, fot.: gloswielkopolski.pl,umww.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio