Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ten projekt rujnuje kompromis wypracowany przed laty

Dodano: 26 września 2013

Foto

Podczas wczorajszego (26.09.) posiedzenia Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska omawialiśmy kwestię obywatelskiego projektu zakazującego aborcji ze względu na wady genetyczne płodu. Podczas debaty klub będzie wnosił o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu - zapowiedziałem.

 

 

 

Jestem przekonany, że odrzucimy ten projekt jako wadliwy i rujnujący kompromis z trudem wypracowany przed laty- dodałem.

 

Obowiązująca od 1993 roku ustawa dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: gdy lekarz uzna, że ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

 

 

Język musi być prosty i precyzyjny

 

W posiedzeniu Klubu uczestniczył również minister finansów Jacek Rostowski, z którym rozmawialiśmy o rządowych pracach nad zmianami w systemie Otwartych Funduszy Emerytalnych. Tak zwane środki obligacyjne z OFE zostaną przekazane do ZUS-u, a część akcyjna pozostanie na kontach w funduszach. Oszczędzanie ma być dobrowolne - informował minister. Nie było mowy o konkretnych terminach i rozwiązaniach. Ustaliliśmy za to sposób komunikacji ze społeczeństwem planowanych zmian - podkreśliłem. Minister przekonywał również do poparcia projektu zakładającego objęcie spółek komandytowych podatkiem CIT. W klubie PO toczy się dyskusja nad tym projektem, choć - jak zaznaczyłem - potrzebne są w nim korekty.

 

 

 

 

Źródło: IAR

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio