Region: Filip Kaczmarek ponownie szefem poznańskiej PO [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Filip Kaczmarek ponownie szefem poznańskiej PO [FOTO]

Dodano: 01 października 2013

Foto

Ponowny wybór europosła Filipa Kaczmarka świadczy o dobrej ocenie jego dotychczasowych działań i o konsolidacji partii w Wielkopolsce-powiedziałem tuż po ogłoszeniu wyniku głosowania delegatów poznańskich  kół, którzy przytłaczającą większością ponownie wybrali Kaczmarka na przewodniczącego miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. Poza wyborem przewodniczącego, wybrano również radę powiatu oraz delegatów na zjazd regionalny, który odbędzie się 27 października.

 

Czeka nas jednak jeszcze cięższa niż dotąd praca, ponieważ działamy w trudniejszych warunkach ze względu na spowolnienie gospodarcze, ale także ze względu na fakt, że musimy walczyć o budowę zaufania i postarać się, żeby wyborcy, którzy cofnęli swoje zaufanie do nas wrócili–kontynuowałem.

 

Ważna kadencja

 

To będzie dla nas ważna kadencja, bo mamy podczas niej cztery cykle wyborcze w ciągu dwóch lat. Musimy też przygotować się do zmiany programu miejskiego Platformy, ponieważ obecny powstał w 2009 roku i siłą rzeczy wymaga nowelizacji-powiedział przewodniczący Kaczmarek.

 

    

 

Europoseł Filip Kaczmarek jest poznaniakiem, ukończył studia historyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, studiował teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu. Na początku lat 90. był przewodniczącym władz krajowych Niezależnego Zrzeszenia Studentów, posłem I kadencji w latach 1991-1993. W 2001 roku zakładał poznańską PO, współtworzył klub radnych Platformy w Radzie Miasta Poznania. W latach 1998-2002 był radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Poznania. Od 2004 jest posłem PO do Parlamentu Europejskiego.

 

Wybory w powiatach poprzedzają wybory władz w regionach, które są zaplanowane na 21-27 października. Proces wyborów wewnętrznych w PO zakończy konwencja krajowa, która zbierze się 23 listopada.

 

Więcej [FOTO]: tutaj

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio