Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jestem bardo zadowolony z obwodnicy dla Jarocina i Ostrowa Wlkp.

Dodano: 01 października 2013

Foto

Od samego początku powtarzałem, że obwodnica Jarocina jest konieczna, popierałem i bardzo aktywnie starałem się wspierać działania prowadzące do wybudowania tej drogi, ponieważ zdawałem sobie sprawę z tego, jak ważna jest to dla mieszkańców sprawa, jak bardzo konieczna jest ta inwestycja. Jestem bardzo zadowolony z pomyślnego zakończenia naszych starań o obwodnicę dla Jarocina i dla Ostrowa Wielkopolskiego- mówiłem dziś (01.10.) dla portalu jarocin.pl.

 

Bardzo dużo jeżdżę po Wielkopolsce, bywam także w Jarocinie i zawsze sprawa obwodnicy miasta była tam tematem naszych rozmów. Kiedy odwiedzałem Jarocin w połowie czerwca, to już wtedy zapewniałem, że w odróżnieniu od wielu planowanych inwestycji, które są jedynie „kreską” na mapie, jarocińska obwodnica jest już w pełnym przygotowaniu i nic jej nie zagraża- zaznaczyłem.

 

12 obwodnic za blisko 5 mld

 

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła, przygotowaną z inicjatywy Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka, zmianę do obecnie realizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 – załącznik nr 6. Dzięki temu będzie możliwe ogłoszenie przetargów na obwodnice o łącznej długości 150 km. Będą one realizowane w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Jest to druga zmiana programu drogowego w tym roku, a zatem kolejne powiększenie możliwości realizacyjnych nowych dróg.

 

W załączniku nr 6 wskazano listę zadań polegających na budowie obwodnic dla 12 miejscowości, w tym dla Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Na realizację tego przedsięwzięcia zarezerwowano środki w wysokości ok. 4,7 mld zł.

 

 

Zarówno przyjęty przez Radę Ministrów w czerwcu br. załącznik nr 5, w którym określono listę wybranych zadań polegających na budowie dróg ekspresowych, jak i przyjęty dziś załącznik nr 6, stanowią tylko wycinek inwestycji planowanych do realizacji w latach 2014-2020. Cały program drogowy znajduje się w przygotowaniu.

 

Lista inwestycji ujętych w załączniku nr 6 obejmuje budowę obwodnic Bełchatowa, Brodnicy, Inowrocławia, Wielunia, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Góry Kalwarii, Olsztyna, Kłodzka, Nysy, Kościerzyny i Sanoka.

 

 

Więcej: jarocin.pl

 

 

 

 

Źródło, fot.: transport.gov.pl, rc.fm

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio