Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: W Wielkopolsce mamy spokojną kampanię [WIDEO]

Dodano: 03 października 2013

Foto

Jesteśmy w czasie istotnych dla nas wyborów, wyborów władz PO w regionach. Jest to pozycja, bez wątpienia, bardzo ważna, z punktu widzenia jakości sprawowanej władzy, ponieważ każdy z nas reprezentując dany region też ma wpływ na to, jak obywatele, wyborcy widzą partię rządzącą. Dlatego ten spór - jakiej jakości będzie to zarządzanie regionami - jest istotny, bardzo ważny - mówiłem w rozmowie z Janiną Paradowską w Superstacji.

 

W Wielkopolsce jest to spór merytoryczny, mamy spokojną kampanię i myślę, że podobnie jest też w innych regionach. Tylko raz odpowiedziałem mojemu konkurentowi troszeczkę złośliwie, odpowiadając na którąś z kolei zaczepkę, że podróżuję wozem cygańskim z Warszawy do Wielkopolski i z powrotem-dodałem.

 

Nie ma podziału w PO

 

Dwa elementy istotnie wpłynęły na swojego rodzaju zdjęcie napięcia z wyborów regionalnych. Mianowicie, wybory bezpośrednie przewodniczącego partii oraz decyzja Grzegorza Schetyny, że nie startuje przeciwko Donaldowi Tuskowi. To były dwa elementy spadku tego napięcia i dzisiaj rzeczywiście w regionach trudno mówić o tym, żeby schetynowcy walczyli z tuskowcami, dlatego że ten element, decyzją Schetyny, został w zasadzie wyeliminowany-podkreśliłem.

 

     

 

Nie ma takiego podziału w PO i myślę, że to jest dobra wiadomość, bo dzisiaj kiedy mamy słabsze sondaże, to kwestia jedności, pewnej zwartości i wzajemnej solidarności wewnętrznej jest bardzo ważna-kontynuowałem.

 

PO jest jedną siłą

 

Konwencja Krajowa w listopadzie będzie tym punktem, w którym powiemy wszyscy, że PO jest już po wewnętrznych trzęsieniach i rozedrganiach, jest jedną siłą, która chce wygrywać kolejne wybory i przedstawimy nowy program na drugą część kadencji, program wypracowany wspólnie, a także pewien program na przyszłe wybory samorządowe, które rozpoczniemy przygotowywać razem z zamknięciem listopadowej Konwencji-zapowiedziałem.

 

Więcej [WIDEO]: tutaj

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: ipla.tv, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio