Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Ogłoszono przetarg na ukończenie kolejnej części drogi ekspresowej S5

Dodano: 04 października 2013

Foto

Przetarg na dokończenie budowy 29-km odcinka drogi ekspresowej S5 pomiędzy Kaczkowem a Korzeńskiem ogłosiła GDDKiA w Poznaniu – poinformowała we wtorek PAP rzecznik generalnej dyrekcji w Poznaniu Alina Cieślak. Droga S5 łączy Wrocław z Poznaniem. W ciągu 40 dni potencjalni wykonawcy mają złożyć oferty cenowe.

 

 

 

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał osiem miesięcy na dokończenie budowy, przy czym w ciągu pół roku do ruchu zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem – powiedziała PAP Cieślak.

 

Przetarg na dokończenie inwestycji został ogłoszony po tym, jak dotychczasowy wykonawca - firma Alpine Bau -

     

przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych. W czerwcu 2013 roku GDDKiA odstąpiła od umowy na realizację tego zadania. Po przeprowadzeniu inwentaryzację placu budowy stan realizacji inwestycji określono na ponad 70 procent. Całkowita wartość projektu (łącznie z wykonanymi już 70 proc. inwestycji) współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej - wynosi ponad miliard złotych, z czego dofinansowanie unijne to ponad 800 milionów złotych.

 

 

Budowany fragment drogi ekspresowej będzie, m.in. pełnił role obwodnicy dla dwóch wielkopolskich miast: Rawicza i Bojanowa. Przez miasta te przejeżdża ponad 11 tys. samochodów na dobę.

 

Według Cieślak, w tym roku GDDKiA ogłosi kolejne postępowania przetargowe na budowę kolejnych brakujących fragmentów drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wrocław. Jeden przetarg zostanie wszczęty na prawie 16-kilometrowy odcinek Głuchowo – Wronczyn, drugi na prawie 29-kilometrowy odcinek Radomicko – Kaczkowo.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: pap.pl, rynekinfrastruktury.pl / Włodzimierz Włoc, GDDKiA

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio